Publikujemy bardzo obiecujące wnioski z badań naukowych na temat wpływu warsztatów tantry na satysfakcję z życia osób będących w stałych związkach.

badania wpis wyniki2
Wiedza / Wydarzenia

Publikujemy bardzo obiecujące wnioski z badań naukowych na temat wpływu warsztatów tantry na satysfakcję z życia osób będących w stałych związkach.

Na początku roku zgłosiła się do nas magistrantka psychologii Uniwersytetu  w Bydgoszczy, z prośbą o pomoc przy pracy dyplomowej pt. „Wpływ warsztatów tantry na satysfakcję z życia osób będących w stałych związkach”. W ciągu kilku miesięcy pani Agnieszka przeprowadziła anonimowe ankiety i wywiady z parami w stałych związkach, które brały udział w co najmniej dwóch naszych warsztatach. Odpowiedzi udzielili w większości nasi stażyści. Pani Agnieszka niedawno z sukcesem obroniła swoją pracę, a my z przyjemnością publikujemy wyciągnięte na podstawie badań wnioski:

1. Treningi tantry znacząco wpłynęły na satysfakcję seksualną u obu płci.

2. Po rozpoczęciu treningów tantry nastąpiło wiele zmian w kwestii zachowań seksualnych, które okazały się bardzo wzbogacające życie seksualne partnerów.

3. Zaobserwowano wzrost poziomu zaufania jak i większą otwartość na siebie. Partnerzy zbliżyli się do siebie oraz bardziej zaangażowali się w łączącą ich relacje.

4. Po rozpoczęciu treningów zaobserwowano zmianę stosunku do własnego ciała u obu płci. U kobiet zaobserwowano zmniejszenie się kompleksów oraz większą akceptację ewentualnych niedoskonałości.

5. Treningi tantry wpłynęły na wzrost samoświadomości u obu płci. Partnerzy stali się bardziej świadomi swoich pragnień, potrzeb oraz chęci, co jest dużym atutem w rozwoju zarówno jednostki jak i pary.

6. Po rozpoczęciu treningów pojawiła się uważność na drugą osobę/partnera. Dzięki temu osoby będące w związku są bardziej otwarte na komunikaty płynące od drugiej osoby co jest bardzo dużą zaletą w tworzeniu relacji.

7. Po rozpoczęciu treningów tantry zaobserwowano zmianę podejścia do stosunku seksualnego, który zaczął być traktowany jako proces (nie jako cel) , który jednoczy i zbliża do siebie partnerów.

Badania okazały się na tyle ciekawe, że wzbudziły dużo pytań wśród studentów jak i profesorów. Być może okażą się furtką do dalszych badań i głębszego odkrywania tajemnicy tantry. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom!

Koszyk2
-
+
-
+
Kwota częściowa
98.00
Całkowita kwota
98.00
Kontynuuj zakupy
2