Uczymy ludzi jak budować szczęśliwe, długoterminowe związki – wywiad z Zosią i Dawidem Rzepeckimi na portalu nakawie.pl.

na kawie do wpisu
Media / Wiedza

Uczymy ludzi jak budować szczęśliwe, długoterminowe związki – wywiad z Zosią i Dawidem Rzepeckimi na portalu nakawie.pl.

Zapraszamy do lektury najnowszego wywiadu z Zosią i Dawidem Rzepeckimi. Celnie zadane pytania Joanny Rubin odkrywają zakulisowe tematy związane z pracą nauczycieli tantry.

Mały fragment na zachętę:

– Zosia, Dawid,  jaki sposób myślenia wspiera Was w rozwoju zawodowym i osobistym?

– Pozytywny, ale realistyczny. Oznacza to, że staramy się widzieć szklankę taką, jaką jest. Czyli w połowie pustą i w połowie pełną. Bliska jest nam jednak maksyma „Bądź przygotowany na najgorsze, licz na najlepsze”. Generalnie staramy się wzmacniać to, co nam służy. Jeśli zaś pojawiają się wyzwania, nie czekamy, aż urosną do rangi problemów, tylko staramy się w miarę możliwości od razu stawiać im czoła.

Podobnie jest na warsztatach. Mamy pełną akceptację dla wszystkich uczestników przy jednoczesnym jasnym stawianiu granic. W ogóle, rozwój osobisty widzimy często jako przyjmowanie przeciwieństw. To też jedna z charakterystyk tantry.

– W jakich okolicznościach zrodził się pomysł, że zostaniecie trenerami, będzie prowadzić warsztaty rozwoju osobistego i nauczać tantry?

– To chyba jest jednak bardziej powołanie niż pomysł… Kiedy Dawid skończył filozofię, jego pierwszy trener rozwoju osobistego skontaktował go z dyrektorem jednej ze szkół policealnych, w których szukano nauczyciela filozofii. Tam dano mu wolną rękę, co do charakteru zajęć. Ponieważ zajęcia dotyczyły filozofii wschodu, studenci sami chcieli dodatkowych spotkań pozalekcyjnych, czyli warsztatów praktycznych. I tak się zaczęło.

Zosia po skończeniu psychologii w naturalny sposób dołączyła do prowadzenia zajęć. A ponieważ razem byliśmy do siebie bardzo dopasowani, nasze warsztaty rozwinęły się w kierunku tantry, którą się obydwoje fascynowaliśmy.

– Kto jest odbiorcą Waszych warsztatów?

– Wcześniej były to głównie osoby zainteresowane rozwojem osobistym i duchowym. Obecnie widzimy już cały przekrój społeczeństwa. Wiele jest par pragnących poprawić jakość swojego życia. Przede wszystkim jakość ich relacji, komunikacji i życia intymnego.

Przyjeżdżają do nas pracownicy korporacji, biznesmeni, ale też coraz więcej psychologów i terapeutów, chcących rozwinąć siebie i poszerzyć swój warsztat o aspekty pracy z ciałem i seksualnością.

Czytaj cały tekst na portalu nakawie.pl >>>

Koszyk2
-
+
-
+
Kwota częściowa
98.00
Całkowita kwota
98.00
Kontynuuj zakupy
2