Tantra – spotkanie ze sobą, z partnerem, z drugą osobą …, z tym co jest

Dawid dla radiospacja-wpis
Media / Wiedza

Tantra – spotkanie ze sobą, z partnerem, z drugą osobą …, z tym co jest

Czy tantra współczesna wiąże się z rozwiązłością seksualną ? Na co zwrócić uwagę wybierając nauczyciela tantry ? Czy z jej pomocą możemy lepiej komunikować swoje potrzeby w relacji ? Jak ją praktykować ? Na te i inne pytania odpowiadał Dawid Rzepecki w programie „Bliżej siebie” Anny Badowskiej w radiospacji.

„Jeżeli z uważnością, z poczuciem świętości, z szacunkiem, z pokorą wejdziemy w głąb energii seksualnej, to spotkamy się z wielką Tajemnicą, która obdarzyła nas energią seksualną. Energią, dzięki której możemy uczestniczyć w akcie kreacji przekazując dalej życie. Z tej perspektywy seks jaki się nam jako święte doświadczenie, rodzaj modlitwy, medytacji, w której wracamy do źródła. Doświadczenie, dzięki któremu odbywamy najgłębszą podróż jaką w ciągu życia możemy odbyć”.

„Fundamentalna jest świadomość prowadzącego (nauczyciela), jego uważność i akceptacja, którą on darzy mnie i mój proces (…). Warto zwrócić uwagę na to jak ten nauczyciel nam tę wiedzę przekazuje, w jakim on jest miejscu, czy swoim życiem potwierdza to, czego uczy ? Czy jest z tą nauką spójny ?

„Żeby dojść do seksu tantrycznego potrzebujemy najpierw poukładać sobie relacje (…), uzdrowić fundamenty: komunikację, bliskość (rozumianą jako czułość) i życie intymne. W tych trzech aspektach najczęściej zauważamy deficyty par, które przyjeżdżają do nas na warsztaty. Tantra daje nam narzędzia, które w tych trzech obszarach mogą nam pomóc”.

Zapraszamy do słuchania>

Koszyk2
-
+
-
+
Kwota częściowa
98.00
Całkowita kwota
98.00
Kontynuuj zakupy
2