Polecamy smakowitą ucztę muzyczną – koncert Mirabai Ceiba w Sali Koncertowej Polskiego Radia.

Mirai Ceiba
Wydarzenia

Polecamy smakowitą ucztę muzyczną – koncert Mirabai Ceiba w Sali Koncertowej Polskiego Radia.

Mantry i mistyczna poezja Rumiego. Mirabai Ceiba w Sali Koncertowej Polskiego Radia!

„Ich muzyka pochodzi z czystej przestrzeni miłości. Jest łagodna, pełna spokoju i bardzo kontemplacyjna”. Deva Premal

Starożytne Mantry w języku Gurmukhi, pieśni inspirowane poezją Rumiego i Kahil Gibrana, ich własne kompozycje World Music. Koncerty Mirabai Ceiba to magiczne i międzykulturowe doświadczenie na wielu poziomach.

Polska strona: www.pranaworld.pl; strona Artysty: www.mirabaiceiba.com

Korzenie

Na scenie widzimy dwie główne postaci: Angelike Baumbach – której eteryczny śpiew, wspierany dźwiękami harfy, fortepianu oraz harmonii miesza się z mocnym głosem i gitarą Markusa Siebera. Synergia vocalu tych dwojga odbiera dech w piersiach. Nie tylko dlatego, że świetnie śpiewają, ale również dlatego, że są parą. Markus pochodzi z Niemiec. Angelika urodziła się
w Arizonie, jej matka jest Meksykanką, a ojciec Niemcem. Pewnego dnia poznali się w Szkocji i to była miłość od pierwszego wejrzenia, i to się czuje. Z tego punktu widzenia ich relacja staje się wehikułem ich osobistego stylu, przepięknej, duchowej muzyki.

Nazwa zespołu również wynika z mieszanki kultur. Mirabai była jedną z największych mistycznych poetek Indii. Jej imię reprezentuje „eksplorację, oddanie oraz inspirację we wszelkich aspektach boskości”. Natomiast Ceiba to święte drzewo Ameryki Łacińskiej, które nigdy nie jest ścinanie i jest bardzo wysokie. „Chcielibyśmy, aby nasza muzyka była jak drzewo Ceiba: mocno ukorzenione w Matce Ziemi oraz sięgające swoimi gałęziami  daleko w kierunku Ojca Nieba”. Honorując swoje latynoskie pochodzenie, Angelika śpiewa również po hiszpańsku.

Koncerty

Każdy jest unikalnym doświadczeniem. Tutaj nie tylko słucha się muzyki, ale również staje się jej częścią. „Niektórzy trochę boją się śpiewać razem z nami po raz pierwszy, ale jeśli z uważnością otworzymy ich na taką możliwość – obawy mijają. Może nigdy wcześniej nie śpiewali żadnej mantry, nie wiedzą co oznaczają poszczególne słowa, ale to nie jest ważne – kiedy zaczną śpiewać – są po prostu szczęśliwi” mówi Markus.

„Dla niektórych to bardzo inspirujące, że jesteśmy parą – dodaje Angelika – myślę, że to właśnie dlatego jesteśmy w stanie mieć to specyficzne połączenie z widownią i otwierać ich serca”.

Mirabai Ceiba nigdy niczego nie oczekują, mają świadomość, że wchodząc na scenę tworzą unikalny klimat i za każdym razem tworzą coś całkiem nowego i pięknego. Tu raczej nie ma podziału na Artystów i Publiczność, wszyscy są tym samym. To sprzyja atmosferze, w której pomagają ludziom znaleźć przestrzeń wewnątrz ich samych – przestrzeń, w której czują się bezpiecznie i bez obawy mogą otworzyć swoje serce, przywołać dawne wspomnienia, dotknąć emocji, których nie dotykali od bardzo, bardzo dawna.

„To co nas inspiruje – mówią Angelika i Markus – to wyrażanie siebie poprzez nasze serca i połączenie z bezwarunkową miłością. W ten sposób otwieramy przestrzeń, w której jesteśmy w stanie spotkać się z innymi dzięki muzyce i wspólnemu śpiewaniu, tym samym zamanifestować nasze intencje zdrowia, miłości i pokoju”.

Podczas warszawskiego koncertu Angelikę i Markusa będzie wspierał charyzmatyczny Bogdan Djukic (skrzypce, perkusja). Mirabai Ceiba zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty „Sacred Love Meditations” oraz poprzednich: „Between The Shores Of Our Souls”, „Awakened Earth”,
„A Hundred Blessings”, „Ocean” i „Flores”.

„Ich muzyka to szczodry dar od Wszechświata”. Alan Di Perna (Yoga Journal, Rolling Stone).

Czas i miejsce: 24 czerwca, Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia, godz. 19.30

Bilety: www.eventim.pl, bileterie EMPIK

Informacje: info@pranaworld.pl

Więcej informacji o polskim koncercie oraz muzykę Mirabai Ceiba znajdziesz na www.pranaworld.pl,  www.mirabaiceiba.com

Koszyk2
-
+
-
+
Kwota częściowa
98.00
Całkowita kwota
98.00
Kontynuuj zakupy
2