Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

» Internet


Czym jest seks tantryczny – Zosia i Dawid Rzepeccy dla portalu NaTemat.pl

Z Dawidem i Zosią Rzepeckimi rozmawiała Zuzanna Tomaszewicz

Tantra jest ścieżką przez zmysły, gdzie zmysły są narzędziem do głębokiego doświadczenia. Dotyk, zapach, smak, dźwięk pozwalają osobom zwiększyć ich obecność w trakcie stosunku. Można więc powiedzieć, że celem seksu tantrycznego jest doświadczenie, czyli wszystko to, co wydarza się w trakcie miłosnego zjednoczenia. Ważne jest, aby partnerzy nigdzie się nie spieszyli. Należy pozwolić sobie na „zatrzymanie”. Zdarza się, że uprawiamy seks nie zdając sobie sprawy z tego, iż może być on tantryczny. Ludzie nieświadomie uprawiają seks tantryczny, kiedy są w miłości, bliskości, kiedy są na etapie pewnej czułości. Seks tantryczny to jest cała ta droga na sam szczyt.
I ważne jest to, że wcale nie musimy go zdobyć.
 

Czytaj cały tekst na stronie NaTemat.pl

Wierzymy, że pokoleniowo możemy zmienić ten świat – Zosia i Dawid dla Przestrzeni Kreatywnego Rozwoju

Rzepeccy Family

 

Z Dawidem i Zosią Rzepeckimi rozmawiała Magdalena Wiatrowska.

To co daje największe szczęście to zdrowe relacje międzyludzkie, czyli faktycznie bliskość między ludźmi. To, że jesteśmy w stanie ze sobą rozmawiać, komunikować się, powiedzieć czego potrzebujemy i że szanujemy swoją przestrzeń. Dużo mówiliśmy o tym, jak ważna jest dla nas bliskość i dbanie o siebie na co dzień. Obserwując świat, widzimy, jak pary bywają zabiegane w dzisiejszym życiu. Mają pracę, mnóstwo obowiązków i nie mają czasu na to by spotkać się razem, spotkać się z dzieckiem. Nie mają czasu by pomyśleć, jak zmienia się świat, kiedy pojawia się dziecko.  Tak sobie myślę, że dopiero wtedy jak pojawiła się Gabrysia w naszym życiu, to my mogliśmy tak fizycznie spotkać się z niektórymi wyzwaniami, o których mówiliśmy już wcześniej. Jak przez nie przechodzić i jak sobie z nimi radzić. To było wyjątkowe, bo mogliśmy praktykować to o czym mówiliśmy.

Czytaj cały tekst na stronie PRZESTRZEŃ KREATYWNEGO ROZWOJU


Wywiad – Enter the ROOM

para5

Z Dawidem i Zosią Rzepeckimi rozmawiała Paulina Klepacz.

Sama miłość jest w związku najważniejsza, ale nie musi być od pierwszego wejrzenia. Poza tym, aby dwoje ludzi tworzących relację partnerską doświadczało szczęścia, potrzebna jest sprawna komunikacja, poczucie bezpieczeństwa i bliskość fizyczna. Jeśli jednak w tych tematach brakuje nam świadomości i dobrych nawyków, para będzie nieustannie stawała przed różnymi wyzwaniami. Jeśli świadomie się w związku nie rozwijamy, to się w nim zwijamy, nie ma innej opcji.

Czytaj cały tekst na stronie czasopisma ENTER THE ROOM


Czym jest miłość tantryczna – Pozytywne Wiadomości

para3

Z Dawidem Rzepeckim rozmawiała Urszula Szewczyk.

Najlepszym porównaniem dla „zwykłego” seksu będzie to, że przypomina on sportowy bieg na określonym dystansie. Uczestnicy skupiają się na celu, mecie, czyli w przypadku seksu na szczytowaniu. Mniej liczy się to co się przeżywa po drodze, najważniejszy jest efekt, czyli orgazm. W miłości tantrycznej zaś liczy się prawdziwe i głębokie spotkanie kochanków. Orgazm nie ma takiego znaczenia jak to czy partnerzy są ze sobą obecni w każdej chwili.

Czytaj cały tekst na portalu PozytywneWiadomości.com


Uczymy ludzi jak budować szczęśliwe, długoterminowe związki – nakawie.pl

na kawie do wpisu

Joanna Rubin rozmawiała z Zosią i Dawidem Rzepeckimi

Z badań naukowych wynika, że ciągłość życia na Ziemi, to jakieś 3,8 mld lat. Ciągłość oznacza, że energia życiowa, którą w sobie nosimy jest nieustanie podtrzymywana i rozwijana. Patrząc wstecz, stwierdzamy, że nasze życie, nie powstało 30, 50 czy 80 lat temu, ale kilka miliardów lat temu. Cóż za wiedza! Przeczuwamy więc, że wiemy więcej niż nam się wydaje – albo, że przynajmniej jest jakaś głębsza perspektywaStąd też ta chęć do rozwoju u wielu z nas. U nas na warsztatach taką właśnie perspektywę pokazujemy. Do tego dzielimy się narzędziami, które do tej wiedzy są kluczem.

Czytaj cały tekst na portalu nakawie.pl


Fundamenty w związku to wzajemna fizyczna bliskość, czułość i sprawna komunikacja – Dzieci są ważne

wpis dziecisawazne3

Rozmowa z Zosią i Dawidem Rzepeckimi

Kiedy para się poznaje, ma dla siebie mnóstwo czasu, a przynajmniej stara się go mieć dla siebie jak najwięcej. Nasza motywacja bycia blisko wspierana jest przez odpowiednie hormony, głównie z grupy fenyloetyloamin. Działają jak narkotyk dający siłę do ciągłego zainteresowania sobą. Potem te hormony zanikają, a na pierwszy plan wysuwają się endorfiny, wspierające budowanie gniazda. Pragniemy, aby nasze świeżo powite potomstwo miało jak najlepsze warunki rozwoju. A więc zamieszkanie razem, większy dom, samochód, kredyt. Wszystko „dla dobra” dzieci i rodziny. I tu czyha pułapka.

Czytaj cały tekst na portalu dziecisawazne.pl


Czy seksu można się nauczyć? – NaTemat.pl

na temat

Z Zosią i Dawidem Rzepeckimi rozmawiała Maja Święcicka

Seks z czasem może zaprowadzić nas dużo dalej niż jest to możliwe na początku, musimy tylko zmienić kierunek naszej drogi. Zamiast więcej, szybciej, czy mocniej, możemy kochać się wolniej i czulej. Zamiast pobudzać wyobrażenia, możemy wejść w przestrzeń medytacyjną w seksie. Być obecnym w miłości, być obecnym w każdym ruchu i bezruchu. Do tego potrzeba trochę treningu, ale mamy szansę wkroczyć na nowy, nieskończony poziom doświadczenia, z którym najbardziej ostry, odjechany, podniecający seks, nie ma porównania.

Czytaj cały tekst na portalu NaTemat.pl


Jak przekonania rujnują nam życie seksualne – NaTemat.pl

na temat

Z Zosią i Dawidem Rzepeckimi rozmawiała Maja Święcicka

Szkodliwych przekonań nosimy w sobie wiele, ale najbardziej dominującym wydaje się przekonanie, że w seksie chodzi o orgazm. To sprawia, że umyka nam całe piękno tego zmysłowego doświadczenia. Mężczyzna który po dwudziestu minutach starań nie może dojść, rezygnując czuje się parszywie i nie męsko. Podobnie jeśli miał go zbyt wcześnie. Jeśli w dodatku i kobieta nie miała orgazmu to już pełna katastrofa. Tak jakby tylko orgazmy się liczyły, jakby te dajmy na to dwadzieścia minut pełnej intymności i zbliżenia nie miały znaczenia.

Czytaj cały tekst na portalu NaTemat.pl


Zmysłowość – delikatnie ale wprost – Kinoterapia

do wpisu

Z Dawidem Rzepeckim rozmawiała Anna Twardowska

Robert J. Sterneberg wyróżnia trzy składniki miłości: namiętność, intymność, zobowiązanie. No i namiętność wygasa najszybciej, a badania oczywiście to potwierdzają. To mnie osobiście martwi i myślę, że nie tylko mnie. Dlatego, kiedy przeczytałam na Waszej stronie zdanie: Jeśli zaczynamy pracować z seksualnością, mamy szansę przetrwać dalej z tą samą fascynacją, postanowiłam zapytać: Jak? Rozmowa z Dawidem Rzepeckim, propagatorem tantry, prowadzącym warsztaty tantryczne, który będzie gościem naszego spotkania 22 maja.

Czytaj cały wywiad na stronie kinoterapia.pl


Na czym polega Tantra? – Zwierciadlo.pl

para2

Tekst: Marta Niedźwiecka

Gdy pisałam ten tekst, mój komputer odmówił współpracy. Awarie się zdarzają, a tekst skończony być musi. Po raz pierwszy od wielu lat wzięłam do ręki ołówek i zaczęłam pisać na kartce papieru. Przyszło mi do głowy, że to znakomita analogia. Tantra wydaje się skomplikowana jak technologia stojąca za edytorem tekstu, a tak naprawdę jest równie naturalna jak pisanie ołówkiem po papierze.

Czytaj całość na stronie portalu zwierciadlo.pl


Warsztaty z seksu tantrycznego – czy poprawią twoje życie seksualne? – Gazeta.pl

Tekst: Ola Długołęcka

Na warsztaty tantryczne wybrałam się zarówno z zawodowej ciekawości, zajmuję się edukacją seksualną, jak i z potrzeby sprawdzenia czy i jak, taki warsztat może wzbogacić mój wieloletni związek. Tantrę można praktykować jako singielka, singiel, ale warsztaty dla par, na których się znalazłam były wypełnione tylko parami mieszkającymi, żyjącymi ze sobą. Ten brak przypadkowości jest ważny dla komfortu wszystkich obecnych. Warsztaty, które mam za sobą prowadziła para – Zosia i Dawid Rzepeccy. Jestem pewna, że wybór dobrych, godnych zaufania nauczycieli jest kluczowy w przypadku tak zaawansowanych pomysłów.

Czytaj całość na stronie portalu kobieta.gazeta.pl

 

Powrót
Facebook

Relacje

FILMY DOKUMENTALNE

Mówili o nas:

 • tvp2_logo_9
 • sens_logo_czerwone_kopia
 • radio gdańsk
 • polska_the_times-logo
 • polsat cafe
 • logo_wrozka
 • logo_shape blue 1
 • logo_Focus
 • logo trendy
 • logo trójka
 • logo Claudia
 • gwiazdy-mowia-logo-300x107
 • Zwierciadło
 • logo-pr4
 • wprost-logo
 • logo natemat
 • logo rdc
 • nieznany_swiat - logo
 • uroda życia logo
 • joga magazyn logo
Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.