Koncert Mirai Ceiba w Warszawie – polecamy smakowitą ucztę muzyczną.

Mirabai_Ceiba
Wydarzenia

Koncert Mirai Ceiba w Warszawie – polecamy smakowitą ucztę muzyczną.

Już po raz drugi zagości w Polsce niezwykły zespół, który na stałe dołączył do grona zapraszanych przez Prana World gwiazd World & Spiritual Music: Devy Premal & Mitena, Snatam Kaur oraz Krishna Dasa. Ich koncerty to duchowa i międzykulturowa podróż na wielu poziomach. 17 maja Angelika i Markus zaśpiewają mantry w języku Gurmukhi, własne kompozycje World Music oraz liryki inspirowane poezją Rumiegio i Khalil Gibrana.

Dzień później poprowadzą warsztaty Jogi Kundalini połączone ze śpiewem mantr. Dzięki energetycznym ćwiczeniom Jogi Kundalini, Świętym Pieśniom, Oddechowi i doświadczeniu Dźwięku, przywrócimy łączność z naszą wizją narodzin i podłączymy się ponownie do pierwotnej siły życiowej, która w każdym momencie prowadzi nas w stronę nieograniczonych możliwości, aż do naszego przeznaczenia. Jestem zrównoważony, zdrowy i pełen życia; Jestem gotowy na to, by przyjmować.

W każdej chwili głos spoza tego świata przywołuje naszą duszę do przebudzenia i rozwoju”. Rumi.

Korzenie:

Na scenie widzimy dwie główne postaci: Angelike Baumbach – której eteryczny śpiew, wspierany dźwiękami harfy, fortepianu oraz harmonii miesza się z mocnym głosem i gitarą Markusa Siebera.Synergia vocalu tych dwojga odbiera dech w piersiach. Nie tylko dlatego, że świetnie śpiewają, ale również dlatego, że są parą. Markus pochodzi z Niemiec. Angelika urodziła się w Arizonie, jej matka jest Meksykanką, a ojciec Niemcem. Pewnego dnia poznali się w Szkocji i to była miłość od pierwszego wejrzenia, i to się czuje. Z tego punktu widzenia ich relacja staje się wehikułem ich osobistego stylu i przepięknej, duchowej muzyki.

Nazwa zespołu również wynika z mieszanki kultur. W tym wypadku Indii i Ameryki Łacińskiej. Mirabai była jedną z największych mistycznych poetek Indii. Jej imię reprezentuje „eksplorację, oddanie oraz inspirację we wszelkich aspektach boskości”. Natomiast Ceiba to święte drzewo Ameryki Łacińskiej, które nigdy nie jest ścinanie. „Chcielibyśmy, aby nasza muzyka była jak drzewo Ceiba: mocno ukorzenione w Matce Ziemi oraz sięgające swoimi gałęziami daleko w kierunku Ojca Nieba”. Honorując swoje latynoskie pochodzenie, Angelika śpiewa również po hiszpańsku.

Opinie innych artystów:

Ich muzyka pochodzi z czystej przestrzeni miłości i oddania. Jest łagodna, pełna spokoju i bardzo kontemplacyjna”. Deva Premal

Kiedy śpiewałam z MIrabai Ceiba moje serce zwyczajnie się otworzyło. Myślę, że stało się tak, ponieważ ich muzyka płynie prosto z ich serc, z radością, świętością i oddaniem wprowadzają nas w magiczny świat muzyki”.Snatam Kaur

Ich muzyka to szczodry dar od Wszechświata”. Alan Di Perna (Yoga Journal, Rolling Stone).

Koncert: 17 maja, Warszawa, Teatr Palladium, godz. 19.00 (wejście od 18.00)

Warsztat: 18 maja, Warszawa, godz. 10.30 do 13.30. Miejsce podane zostanie w późniejszym terminie.

Bilety: info@pranaworld.pl lub telefonicznie 512 431 781.

Więcej informacji>>>

Posłuchaj muzyki>>>

 

Koszyk2
-
+
-
+
Kwota częściowa
98.00
Całkowita kwota
98.00
Kontynuuj zakupy
2