Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

» Co to jest Tantra?

Każda i każdy z nas odbiera życie poprzez pryzmat naszej historii: wychowania, miejsca urodzenia, tradycji, poglądów wyniesionych z domu, osobistych – zarówno pozytywnych jak i negatywnych – doświadczeń. Cały ten bagaż, w tym podejście do własnego ciała, seksualności i duchowości sprawia, że już od wczesnych lat odbieramy życie w dość subiektywny i ograniczony sposób.

Tantra to zestaw narzędzi poszerzających nasze doświadczenie życia. Poprzez przyjęcie na powrót i akceptację naszego ciała i jego seksualności otwieramy się na witalną stronę życia. Poprzez medytację i wgląd poszerzamy naszą świadomość doświadczenia wszystkiego co nam się w życiu przytrafia.

Tantra prowadzi nas w kierunku miłującej obecności. Oznacza to tyle, że w skutek praktyki poszerza się nasze doświadczanie miłości, kochania i bycia kochanym przy jednoczesnym świadomym kontakcie z rzeczywistością Tu i Teraz.

Historia tantry sięga 5000 lat wstecz, oznaczając że jest to jedna z najstarszych wciąż praktykowanych ścieżek rozwoju osobistego i duchowego. Jej korzenie pochodzą z Indii, skąd rozprzestrzeniła się do Tybetu i Chin oraz jak twierdzą niektórzy na Bliski Wschód mając wpływ na mistyczne odmiany Islamu jak Sufizm.

Na Zachód tantra dotarła w XIX i XXw wraz z fascynacją Wschodem. Momentem zasadniczym dla jej współczesnej odmiany, był wpływ  nauk Hinduskiego nauczyciela OSHO, który w pewien sposób połączył zachodnie terapie ze wschodnimi technikami medytacji.

Tak więc Tantra Współczesna, którą i my reprezentujemy, jest podejściem do życia, którego – dzięki bogatemu zbiorowi narzędzi – doświadczamy więcej. Więcej życia w życiu.

Rajskie podróże z Tantrą są zaproszeniem do odkrywania nas takich jakich wierzymy, że stworzyła nas natura. Wielowymiarowych, kolorowych, pełnych pasji. Soczystych i namiętnych, a także świadomych. Przebudzonych do życia i świadomych własnej śmiertelności.


Tantra Współczesna

Tantra Współczesna to pojecie obejmujące szeroki nurt działań charakteryzujących się syntezą Wschodniej mistyki i Zachodniej psychologii i psychoterapii. „Współczesność” więc polega na umiejętnym dopełnieniu Wschodnich i Zachodnich nauk o człowieku. Synteza ta zakłada powstanie nowej jakości, wykraczającej niejako ponad to z czego powstała. Tantra Współczesna nie jest wiec już ezoteryczną i hermetyczną religią dawnych Indii, […]

Informacje o warsztatach

W trakcie naszych warsztatów dużo pracujemy z ciałem i emocjami. Dlatego przyjeżdżając na warsztaty upewnij się, że twój stan fizyczny i psychiczny Ci na to pozwala. W razie wątpliwości napisz do nas albo skontaktuj się z lekarzem prowadzącym. Oferujemy Ci profesjonalne wsparcie, uważność i zaangażowanie. Możesz się też spodziewać dużo radości i poczucia humoru. Luz […]

Powrót
Facebook

Relacje

FILMY DOKUMENTALNE

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.