Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

Wyprawa na szczyt i podróż w głąb siebie

Wulkan Teide i szlaki trekkingowe przez góry i klify Teneryfy

Najwyższy szczyt Atlantyku i Hiszpanii (Teide 3718m n.p.m.), trasy trekkingowe wzdłuż klifowego wybrzeża, urozmaicona roślinność, dogodny klimat i piękna przestrzeń na czas podróży w głąb siebieośrodek rozwojowy Hacienda Cristoforo. To wszystko składa się na wyjątkową wyprawę łączącą kontakt z dziką przyrodą, wyzwanie i wewnętrzne wzmocnienie podczas warsztatów rozwojowych.

O wyspie Teneryfa wyspa, podobnie jak Madera czy Azory, zaliczana jest do Makaronezji, czyli „Wysp Szczęśliwych”, zespołu wulkanicznych wysp na północnowschodnim Atlantyku. To największa z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Słońce świeci tu niemal 300 dni w roku.

Znajdziemy tu niesamowity wulkan Teide, najwyższy szczyt wszystkich Wysp Kanaryjskich, Hiszpanii Atlantyku, a poza tym lasy wawrzynowe, niezwykłe wulkaniczne plaże, bujną roślinność na północy wyspy.Teneryfie bliżej do Afryki niż Europy. Zaledwie 300 km dzieli ją od kontynentu afrykańskiego i aż 1000 od Półwyspu Iberyjskiego i Hiszpanii.

Przejrzystość nieba, jakość powietrza i położenie geograficzne w pobliżu Zwrotnika Raka sprawiają, że Teneryfa jest jednym z najbardziej odpowiednich miejsc na świecie do obserwacji astronomicznych. Świadczą o tym naukowcy, którzy na szczytach Teneryfy znaleźli enklawę do podziwiania niebiańskiego sklepienia.

Jednak to co nas przyciąga tu najbardziej to piękne szlaki trekkingowe ciągnące się kilometrami wzdłuż klifowego, urozmaiconego wybrzeża oraz przez zróżnicowane roślinnie góry Anaga, masywy Tento, Adeje i oczywiście Teide.Czekają nas trekkingi przez trzy malownicze klejnoty wyspy. Ciekawostką na szlaku jest również Laurasilva gatunek roślin typowy dla wilgotnych obszarów. Jest on formacją leśną, uważaną za relikt lasów, które 20 milionów lat temu pokrywały północną Afrykę i południe Europy. Skomplikowane ukształtowanie terenu oraz położenie geograficzne umożliwiło przetrwanie tego naturalnego skarbu praktycznie wymarłego w skali światowej. Pierwsi mieszkańcy pojawili się na wyspie ok. 200 roku p.n.e. a pierwsze osadnictwo datuje się na XII wiek. Była zamieszkiwana przez Guanczów aż do 1402 roku, kiedy to na wyspę przybyli Hiszpanie.

Czas rozwojowy i retreat w Hacienda Cristoforo Kolejny etap wyprawy to zasłużony odpoczynek na wybrzeżu. Będzie to też czas warsztatów rozwojowych, czas bycia w uważności i wewnętrznego zatrzymania. Zakwaterowani będziemy w pięknie położonej Eco Lodgy hacjendzie Cristoforo ze wspaniałą atmosferą, przestrzenią do medytacji, warsztatów i ukojenia ciała, emocji, siebie.Cudowna możliwość wsłuchania się w swoją wewnętrzną ciszę, szum fal i język serca.

Na warsztatach skupimy się na najważniejszym pytaniu: „Kim jestem?”, „Co się naprawdę teraz liczy w naszym życiu, gdzie leży moja wewnętrzna moc? Poznamy narzędzia pomagające w odnalezieniu samego siebie, swojego głębokiego, prawdziwego ja. Doświadczymy mocy kręgu mężczyzn, akceptacji i przyjęcia nas takimi jakimi jesteśmy, bez potrzeby udowadniania sobie i innym swojej własnej wartości. Będziemy po prostu sobą i to wystarczy, aby procesy wewnętrznej transformacji mogły dokonać w naszym życiu, oczekiwanych przez nas zmian.

Hacjenda Cristoforo Centrum to wita każdego szukającego ciszy, spokoju i dobrej pogody. To miejsce ma na celu terapeutyczną regenerację i odprężenie od zmęczenia i stresu.Centrum wspiera ludzi i grupy w rozwoju, duchowym przebudzeniu z czystą świadomością, bezdogmatyzmu w poszanowaniu wolności, indywidualności i integralności każdego człowieka.

Program:

Dzień 1

Przylot. Po przylocie wsiadamy do prywatnego busa i udajemy się do naszej Eco Lodgy (ok.30min). Będziemy zakwaterowani w pięknym miejscu Hacienda Cristoforo. Po odpoczynku i kolacji spotkamy się w kręgu. Będzie to czas podzielenia się swoją intencją, czas psychicznego przygotowania do kolejnych etapów wyjazdu oraz czas wspólnej integracji. Nocleg.

Dzień 2

Trekking Afur Taganana Afur

Śniadanie. Trekking Afur Taganana Afur Mając zagwarantowane miejsce na liście najpiękniejszych szlaków na wyspie, trasa ta przebiega przez część zapierającego dech w piersiach Parku Krajobrazowego Anagaw północnowschodniej części wyspy.

Góry Anaga to jeden z najstarszych rejonów na Teneryfie. Ukształtowany około 7 mln lat temu masyw górski jest częścią Rezerwatu Biosfery UNESCO.Są to majestatyczne, wysokie góry na tle kanaryjskiego wybrzeża liczne wąwozy, skarpy i gęste lasy wawrzynowe (Laurasilva), będące prawdziwą kopalnią endemicznych gatunków zwierząt i roślin. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni ilością ptaków, które zamieszkują ten rejon Teneryfy.Wędrówka wiedzie przechodzi przez 3 różne warstwy roślinności trwa około6 godzin. Obiad w formie pikniku.

Wieczorem spotkanie w kręguczas refleksji, podzielenia się z czym się jest i skontaktowania się ze sobą w autentycznej i otwartej przestrzeni. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Wulkan Teide i moja intencja

Śniadanie. Trekking na wulkan Teide3718 m n.p.m.

Trekking rozpoczynamy u stóp wulkanu. Podczas wędrówki będziemy mogli poznać różne rodzaje formacji lawy, które ukształtowały to miejsce, a także wędrując przez nie poznać ich specyfikę. Ścieżka jest dość stroma i wymagająca, więc będziemy ją pokonywać w tempie odpowiednim dla wszystkich uczestników. Do pokonania mamy 1300 metrów przewyższenia, aby dotrzeć do szczytu tego najwyższego stratowulkanu na świecie.

Wyzwanie jakim jest taka wędrówka pozwoli nam zrzucić napięcia zarówno z ciała jak i umysłu. Gonitwę myśli i zmartwienia zostawiamy za sobą. Zapraszamy lekkość i wolność oraz koncentrację na tu i teraz.Dotarcie na szczyt przynosi ogromną satysfakcję. Wspaniałe i nie do opisania widoki zostają w sercu na zawsze. Na taką wspinaczkę można mieć własną intencję. Co chcę zostawić za sobą, co ważnego zaprosić?Po wejściu na górę odpoczniemy podczas pikniku. Trasę powrotną będziemy mogli pokonać kolejką.Czas wędrówki ok. 6h

Wieczorem spotkanie w kręgu czas refleksji, podzielenia się z czym się jest i skontaktowania się ze sobą w autentycznej i otwartej przestrzeni. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Trekking przez Park Krajobrazowy Śniadanie. Trekking Mirador de baracánteno altopunta de teno

Trekking rozpoczynamy przy Mirador de Baracán w samym sercu Parku Krajobrazowego Teno z niesamowitymi widokami na obie strony wyspy północi południową. Wędrować po Teno to tak jakby chodzić po wyspie położonej wewnątrz innej wyspy. Ten masyw górski zajmuje cały zachodni kraniec wyspy i jest prawie całkowicie otoczony przez morze.

Oprócz widoku bezkresu oceanu, dzisiaj zobaczymy wielkie klify Los Gigantes, górskie krajobrazy oraz być może schłodzimy się w wodzie na niewielkiej plaży. Zaczynamy od podejściaw górę na pierwszym odcinku (ok.1,5km), następnie schodzimy doTeno Alto (Los Bailaderos) y Punta de Tenopodziwiając widoki i nadmorskikrajobraz. Podczas wędrówki będziemy mieć okazję podziwiać różnorodną roślinność wyspy w tym formację leśną Laurisilvauważanaza relikt lasów, które 20 milionów lat temu pokrywały północną Afrykę i południe Europy (lasy wawrzynowe). Docieramy do morza, obok latarni Teno, gdzie kończy się nasza trasa. Długość szlakuok. 5h.

Wieczorem spotkanie w kręguczas refleksji, podzielenia się z czym się jest i skontaktowania się ze sobą w autentycznej i otwartej przestrzeni. Kolacja i nocleg.

Dzień 5-6

Retreat i czas warsztatowy

Poranne zajęcia z ciałem. Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie

 

Warsztaty rozwojowe.Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja.

Dzień 7

Retreat i czas warsztatowy.

Poranne zajęcia z ciałem. Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie. Warsztaty rozwojowe. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja.

Dzień 8

Wylot. Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszają:

Dawid Rzepecki -wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel, trener. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Peru). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają męski i żeński pierwiastekz jednoczesnym doświadczeniem duchowości.Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej. Założyciel męskich kręgów w Warszawie. Formuła kręgu pozwala mu wciąż istnieć i się rozwijać bez udziału jednego lidera. Często przypomina: „W rozwoju wszyscy mówimy o Matce Ziemi, a gdzie jest Ojciec?”.

Krzysztof RubaTrener (po Holistycznej Szkole Trenerów), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki WyprawyRozwojowe.pl. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

INWESTYCJA:

3500 PLN + 550 € pakiet dewizowy płatny na miejscu

1 wpłata: 3 dni od zapisania zaliczka w kwocie 1000 zł

2 wpłata: 3tygodnie przed wyprawą 2500 zł

TERMIN:

815 maja 2021

Świadczenia:

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowy bus na trasie wyprawy
 • 7 noclegów na wybrzeżu Teneryfy w Eco Lodgy
 • Wyżywienie (śniadania 7, obiady 6, kolacje 7)
 • Asysta lokalnych przewodników w trakcie trekkingów
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy
 • Warsztaty rozwojowe prowadzone przez trenera w trakcie wyjazdu
 • Poranne zajęcia z ciałem w czasie warsztatowym z instruktorem jogi
 • Opiekę kwalifikowanego pilota i tłumacza na całej trasie
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki)

Świadczenia nie obejmują:

 • Biletu lotniczego (między 1887zł. Najkorzystniejszy jest bezpośrednilot liniami Wizzair: WarszawaTeneryfaWarszawa
 • Napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Napiwków (ok.20Eur)
 • Testu PCR (ok. 350 zł)

Trekking

Trekking nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych ale wymaga ogólnej, dobrej kondycji fizycznej. W czasie dnia pokonujemy odcinki ok. 56h marszu. Poruszamy się po wysokościach 10003700 m n.p.m. Kolejność aktywności w programie może ulec zmianie (spowodowane, np.: utrudnieniami komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.). Tematyka warsztatów rozwojowych będzie wynikała w dużej mierze bezpośrednio z procesu grupy.

Co wyróżnia tę wyprawę:

 • Dzika przyroda
 • Spotkanie ze sobą
 • W męskim duchu
 • Warsztaty rozwojowe
 • Świadomość uczuć
 • Praca z ciałem
 • Praca z oddechem
 • Uwalnianie napięć
Powrót
Newsletter

Facebook

Relacje

FILMY DOKUMENTALNE

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.