Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

Wyprawa na szczyt i odnalezienie swojej siły – męska wyprawa z Dawidem Rzepeckim

To wyprawa trochę inna niż wszystkie do tej pory. Wyprawa do źródeł swojej siły, ale jak zawsze w przestrzeni serca i autentyczności. Przed nami najwyższy szczyt Afryki Północnej, Jebel Toubkal, który wznosi się na wysokość 4167 m w paśmie Centralnym Wysokiego Atlasu. Ta quasi-mityczna góra jest najbardziej wychwalanym wierzchołkiem wśród miłośników górskich wędrówek i natury kraju. Dla nas podróż ta będzie metaforą życia, bo choć wspinamy się na szczyt, skupimy się na samej drodze, bo ostatecznie to przecież droga jest celem.  Na niejedną górę każdy z nas już wszedł, inne wciąż czekają na naszą gotowość. Ta wędrówka jest zaproszeniem do refleksji nad swoją życiową misją. Co mnie jeszcze woła, co pragnę osiągnąć i co jest tego warte? Jak w tym wszystkim zachować balans między wysiłkiem i odpoczynkiem? Spróbujemy wejść na ten szczyt dbając o tę równowagę psychiczną i emocjonalną, dbając o siebie nawzajem i z osobna – o swoje potrzeby i swój rytm. Nigdzie się nie śpiesząc, przypominając sobie o byciu w tu i teraz.

Czekają nas po horyzont ciągnące się przestrzenie, dzika, surowa natura i wsparcie grupy mężczyzn idących w ta samą stronę. Poszukamy zasobów swojej wewnętrznej siły i zastanowimy się czym ona jest tak naprawdę. W kręgach będzie przestrzeń na integracje tych doświadczeń, posłuchanie innych mężczyzn, poczucie swojej autentyczności i języka swojego serca.

Trekking przez Góry Atlas

To fascynująca pięciodniowa wędrówka w górach Atlasu Wysokiego, które niosą moc niesamowitych wrażeń. Małe wioski położone na zboczach gór, ciepło i gościnność rdzennych mieszkańców – Berberów oraz spektakularne widoki. Trasa poprowadzi nas od zielonych dolin przez kolorowe wioski berberyjskie  do dzikich terenów skalnych przełęczy i szczytów. Towarzyszyć nam będą konie niosące ekwipunek, namioty i kuchnię polową oraz lokalni przewodnicy.

Retreat nad Oceanem

Kolejny etap wyprawy to zasłużony odpoczynek nad Oceanem. Będzie to też czas warsztatów rozwojowych, czas bycia w uważności i wewnętrznego zatrzymania. Zakwaterowani w pięknie położonej Eco Lodgy nad samym oceanem będziemy mieć cudowną możliwość wsłuchania się w swoją wewnętrzną ciszę, szum fal i język serca.

Na warsztatach skupimy się na najważniejszym pytaniu: „Kim jestem?”, „Co się naprawdę teraz liczy w naszym życiu, a co przestało mi już służyć?”. Poznamy narzędzia pomagające w odnalezieniu samego siebie, swojego głębokiego, prawdziwego ja. Doświadczymy mocy kręgu mężczyzn, akceptacji i przyjęcia nas takimi jakimi jesteśmy, bez potrzeby udowadniania sobie i innym swojej własnej wartości. Będziemy po prostu sobą i to wystarczy, aby procesy wewnętrznej transformacji mogły dokonać w naszym życiu, oczekiwanych przez nas zmian.

Na koniec wyjazdu wisienka na torcie Średniowieczne portowe miasto wpisane na Światową Listę UNESCO – Essaouira.

Program:

1 Dzień Marrakesz – Góry Atlas

Po przylocie wsiadamy do prywatnego busa i udajemy się na południe (ok. 1,5h) do naszej Eco Lodgy położonej u podnóża szczytu Jebel Toubkal (4 167 m npm). Będziemy zakwaterowani w magicznym miejscu tuż obok Narodowego Rezerwatu Taghrghourte i Parku Narodowego Tubkal.  Po obiedzie i odpoczynku po podróży zaczynamy czas warsztatowy. Będzie to czas  podzielenia się swoją intencją, czas psychicznego przygotowania do kolejnych etapów wyjazdu oraz czas wspólnej integracji.  Kolacja i nocleg.

2 Dzień Mountain Lodge Retreat

Z widokiem na majestatyczne góry Atlasu dzień będziemy od rozgrzewki z ciałem by przejść do warsztatów i medytacji w drugiej części dnia.

Poranne zajęcia z ciałem

Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie.

Warsztaty rozwojowe. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja

3 Dzień Trekking przez Berberyjskie wioski Gór Atlasu Wysokiego

Śniadanie. Dzień zaczynamy od przejazdu do Agersioual niewielkiej wioski, gdzie czekać na nas będą już konie, kucharz i przewodnicy. Pierwszy dzień trekkingu to czas aklimatyzacji w Parku Narodowym Ouirgane. Teren jest tu łagodny z glebą koloru miedzi i zieleni oraz licznymi drzewami jałowca. Czeka nas ok. 5h marszu. Najprawdopodobniej obiad zjemy w formie pikniku. Przed nami wioska Tizian. Kolacja i nocleg w berberyjskim domostwie lub w namiotach.

Wieczorem spotkanie w kręgu – czas refleksji, podzielenia się z czym się jest i skontaktowania się ze sobą w autentycznej i otwartej przestrzeni.

4 Dzień Trekking przez Berberyjskie wioski Gór Atlas

Po śniadaniu kontynuujemy naszą wędrówkę i aklimatyzację w Górach Atlasu Wysokiego. Trawersując ścieżką dochodzimy do przepięknej Doliny Azzaden, która odsłania widok na rwący, górski potok otoczony bujnymi lasami  orzechowymi ciągnącymi się aż do szczytu doliny. Obiad w formie pikniku na trasie. Kolacja i nocleg w berberyjskim domostwie lub w namiotach. Czeka nas dziś ok. 7h marszu z przerwą na obiad.

Wieczorem spotkanie w kręgu – czas refleksji, podzielenia się z czym się jest i skontaktowania się ze sobą w autentycznej i otwartej przestrzeni.

5 Dzień Trekking przez Berberyjskie wioski Gór Atlas

Śniadanie. Tego dnia czeka nas konkretne podejście z Doliny Azzadene do naszej bazy pod szczytem Toubkala (base camp). Po drodze miniemy wodospady Ighouliden  oraz przełęcz Aguelzim na wysokości 3560 m. Lunch zjemy w miejscu  ze spektakularnymi widokami na pasmo centralne gór Atlasu Wysokiego. Nocleg i kolacja w bazie namiotowej lub schronisku na wysokości 3200m

Wieczorem spotkanie w kręgu – czas refleksji, podzielenia się z czym się jest i skontaktowania się ze sobą w autentycznej i otwartej przestrzeni.

6 Dzień Trekking Jebel Toubkal 4167m n.p.m.

Śniadanie. Dzisiaj wyruszamy w ostatni etap podejścia. Na szczyt czeka nas z naszej bazy tylko jeszcze trzy godzinne podejście. Przy bezchmurnym niebie widok z wierzchołka pozwoli nam zobaczyć Saharę i niebotyczną kordylierę Atlasu. Dla nas to też czas celebracji i realizacji wizji. To piękna okazja aby docenić i wzmocnić siebie i swoją sprawczość. Chwila na kontemplację i medytację.  Nigdzie się nie śpieszymy. Wracamy do naszego obozu (3h). Obiad na trasie. Nocleg i kolacja w bazie namiotowej lub schronisku na wysokości 3200m

Wieczorem spotkanie w kręgu – czas refleksji, podzielenia się z czym się jest i skontaktowania się ze sobą w autentycznej i otwartej przestrzeni.

7 Dzień Trekking Jebel Toubkal- Ocean

Po pysznym śniadaniu schodzimy już w dół do niewielkiej miejscowości Imlil, gdzie przesiadamy się do naszego busa i jedziemy w kierunku zachodniego wybrzeża Maroka położonego nad Oceanem Atlantyckim (260 km).  Zabieramy Was do wyjątkowej Eco-lodgy położonej na pięknym, odległym odcinku wybrzeża Atlantyku, swojego rodzaju  sanktuarium, które zaprasza do wyłączenia się z gonitwy myśli i po prostu bycia.

Wieczorem zasłużony relaks w oceanie lub basenie. Czas wolny na integracje doświadczeń, spisanie wrażeń i przemyśleń.

8 Dzień Retreat nad oceanem

Poranne zajęcia z ciałem – Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie.

Warsztaty rozwojowe. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja

A tak piszą o sobie w naszej Eco-lodgy:

Czas zdaje się że się tu zatrzymał. Rybak przybywa na swoim ośle, aby zaoferować nam poranny połów, pasterz pasie stado kóz przy naszym kamiennym murze a jaskółki zanurzają się z wdziękiem w tafli basenu. Jeden z naszych wielbłądów medytuje gryząc świeżo skoszoną trawę, a Chappy, nasz mały pies ratowniczy leniwe rozciąga się na swojej ulubionej macie! Kuszące aromaty unoszą się z kuchni, gdzie gotuje się wieczorny tagine. My siedzimy się na tarasie i patrzymy jak słońce zachodzi kolejnego błogiego dnia…

9 Dzień Retreat nad oceanem

Poranne zajęcia z ciałem – Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie.

Warsztaty rozwojowe. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja

10 Dzień Essaouira – Starożytny Mogador

Śniadanie.  Dzisiaj przed nami trochę zwiedzania marokańskich perełek. Wpierszej części dnia udamy się do stolicy wiatrów starożytnego portugalskiego miasta Essaouiry  a wieczórem wyjdziemy na spacer po medynie Marrakeszu. Przejazd do Essaouiry (60km).

Essaouira to przepięknie położone, biało-niebieskie, portowe miasto, obmywane nieustannie przez fale Oceanu Atlantyckiego. Miasto z burzliwą historią najazdów, kolonizacji, handlu purpurą i niewolnikami. Słynie z wyrafinowanego rzemiosła i jest inspiracją dla wielu znanych artystów. Obecnie Essaouira jest ważnym ośrodkiem rybołówstwa. Medyna w mieście Essaouria została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście czas na zjedzenie czegoś i ruszamy w kierunku Marrakeszu (200km).

Marrakesz – Jedno z najważniejszych ośrodków na szlaku krawan, ośrodek stołeczny Maroka, a także centrum artystyczne i kulturalne. Wieczorne wyjście na plac Dżamma El Fna gdzie naszym oczom ukaże się się żywy, średniowieczny bazar z pochodniami, opowiadaczami legend i zaklinaczami węży. Nocleg w tradycyjnym marokańskim riadzie w sercu starego miasta.

11 Dzień Marrakesz / Powrót do domu

Śniadanie.  Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

TRENER: Dawid Rzepecki
Wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel, trener. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Peru). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają męski i żeński pierwiastek z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par – warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej. Założyciel męskich kręgów w Warszawie. Formuła kręgu pozwala mu wciąż istnieć i się rozwijać bez udziału jednego lidera. Często przypomina: „W rozwoju wszyscy mówimy o Matce Ziemi, a gdzie jest Ojciec?”

ORGANIZATOR: Wyprawy Rozwojowe
Krzysztof Ruba – Od 6 lat pilotuje i tworzy wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Afryce Północnej i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Interesuje się kulturami pierwotnymi Ameryki i Europy. Pasjonuje się żeglarstwem.   Inspiruje go łączenie podróży i rozwoju osobistego. Trener Holistycznej Szkoły Trenerów, instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, trener metody “Biegun” Marka Kamińskiego.

INWESTYCJA:  3500 PLN + 550Eur pakiet dewizowy płatny na miejscu
TERMIN: 7-17 maja 2021

1 wpłata: 3 dni od zapisania – zaliczka w kwocie 1000 zł

2 wpłata: 2 miesiące przed wyprawą – 2500 zł

ŚWIADCZENIA

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowy bus na trasie wyprawy,
 • 10 noclegów (2noce w Eco-Lodgy w górach Atlasu, 4 noce w namiotach lub bardzo prostych domostwach berberyjskich na trasie trekkingu, 3 noce w Eco-Lodgy nad oceanem, 1 noc riadzie w Marrakeszu )
 • Wyżywienie (śniadania -10, obiady -7, kolacje – 9)
 • Sprzęt, infrastruktura i asysta lokalnych przewodników w trakcie trekkingu w górach
 • Ubezpieczenie obejmujące tereny pustynne NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Warsztaty rozwojowe prowadzone przez trenera w trakcie wyjazdu.
 • Opiekę kwalifikowanego pilota i tłumacza na całej trasie
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).

ŚWIADCZENIA NIE OBEJMUJĄ

 • Biletu lotniczego (między 1000-2000zł w zależności od daty wykupu. Najkorzystniejszy jest bezpośredni lot liniami Wizzair: Warszawa-Marrakesz-Warszawa)
 • 3 obiadów na trasie i 1 kolacji
 • Napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • biletów wstępu Hammamu
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

Trekking

Trekking nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych ale wymaga ogólnej, dobrej kondycji fizycznej. Dziennie pokonujemy odcinki ok. 6h marszu. Poruszamy się po wysokościach 2000-4100 m n.p.m. Nasz specjalistyczny ekwipunek (namioty, kuchnia polowa, jedzenie) oraz plecaki główne niesie konna karawana. Rzeczy osobiste (woda, aparat, dodatkowa kurtka) każdy niesie w plecaku podręcznym. Ogniska wieczorem będą uzależnione od lokalnych warunków i pogody.

ZAPISY: tantraloveinfo@gmail.com, info@wyprawy-rozwojowe.pl

Informacje dodatkowe: +48 694 363 668

 • Kolejność aktywności w programie może ulec zmianie (spowodowane, np.: utrudnieniami  komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.). Tematyka warsztatów rozwojowych będzie wynikała bezpośrednio z procesu grupy.
Powrót
Newsletter

Facebook

Relacje

FILMY DOKUMENTALNE

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.