Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

Męska wyprawa z Dawidem Rzepeckim do Maroka

 W GŁĄB PUSTYNI I W GŁĄB SIEBIE. W MĘSKIM DUCHU.

Dawid Rzepecki o wyprawie: Często jesteśmy zabiegani, spełniamy obowiązki i oczekiwania w pracy i w domu, brakuje nam czasu tylko dla siebie. Odnajdujemy go uprawiając sporty, czytając gazety, oglądając telewizję. Jednak gdzieś w głębi budzi się tęsknota, chęć rzucenia wszystkiego i ruszenia na przeciw siebie, ku przygodzie…  Znajdź dziesięć dni i wyrusz z innymi mężczyznami w głąb pustyni.

Zapraszam w niezwykłą podróż w głąb Sahary, do Maroka, gdzie wraz z innymi mężczyznami odbędziesz wędrówkę o wiele dalszą i jednocześnie bliższą, bo w głąb samego siebie. Dzięki spotkaniu z sobą i z innymi w kręgu, z daleka od wszystkiego co zaprząta Cię na co dzień, przyjrzysz się swojemu życiu i światu dookoła. Będziesz miał okazję odświeżyć, bądź odnaleźć własne priorytety. Odpowiesz sobie na pytania: „W jakim miejscu jestem teraz? Co dalej w moim życiu? Jakie podjąć kolejne kroki?” Takie inicjacyjne wyprawy dawały wglądy, moc i wsparcie milionom mężczyzn na przestrzeni wieków. Zapytaj siebie, czy teraz Twoja kolej? Dołącz do naszej karawany i przeżyj niezapomnianą przygodę”.

 

MarakeszOrganizator o wyprawie: Wybieramy się w głąb saharyjskiej natury aby się zatrzymać, stworzyć przestrzeń na refleksję i równowagę której tak potrzebujemy każdego dnia. Jedziemy wspólnie żeby wzmocnić naszą tożsamość, odkryć nowe możliwości i poczuć siłę męskich relacji. Jedziemy razem żeby móc się wesprzeć, przeżyć przygodę, spotkać się z dziką przyrodą i dzikim sercem.

W programie  bloki warsztatowe poświęcone męskim korzeniom, męskiej emocjonalności, intuicji i relacjom. Każdy dzień zaczynamy krótką rozgrzewką kontaktująca z ciałem lub medytacją a kończymy spotkaniem w kręgu. Zanurzymy się  głębiej w doświadczenie podróży  nasze relacje, psychiczne i emocjonalne wymiary życia.

Pustynia (49)Maroko to także niezwykła, stara kultura która kryje wiele mądrości. Będziemy podróżować przez małe berberyjskie wioski, aby spotykać ludzi którzy mają dla nas swoją historię do opowiedzenia. Na trasie m.in:  Góry Atlas, Dolina Draa, Sahara, stare kasby i  Marrakesz. Głównym celem naszej podróży jest największa, położona z dala od głównych szlaków turystycznych pustynia Maroka  – Erg Chigaga. Będziemy poruszać się po niej dawnym szlakiem karawan solnych, wykorzystywanych już w czasach starożytnych.  Będą nam towarzyszyć wielbłądy, noclegi w berberyjskich namiotach, wieczorne kręgi przy ogniu i bębnach.      
  

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1 Marrakesz

Przelot z Polski. Nocleg w Marrakeszu. Spotkanie z nową kulturą, jej kolorami, smakami i zapachami. Otwieramy się na to co nowe.  Wieczorne wyjście na plac Dżamma El Fna gdzie naszym oczom ukaże się się żywy, średniowieczny bazar z pochodniami, opowiadaczami legend i zaklinaczami węży. Wspólna kolacja i pierwsze spotkanie w kręgu.

Dzień 2 W drodze na południeeksplorujemy Atlas Wysoki i stare kasby.

ait-benhaddouŚniadanie. Przejazd z Marrakeszu  do Ajt Bin Haddu (4h). Pojedziemy najbardziej spektakularną i malowniczą trasą w Maroku. Droga ta wspina się, zapierającymi dech serpentynami, na Przełęcz Tizi n’Test na wysokości 2092m n.p.m. Zatrzymamy się w twierdzy Ajt Bin Haddu. Przez wieki stanowiła ona ważny punkt tranzytowy na głównym szlaku  handlowym, który prowadził z Sudanu, przez Mali (ze słynnym Timbuktu), aż do Marrakeszu. Ksar w Ajt Bin Haddu jest uderzającym przykładem architektury południowej części Królestwa. W nim kręcono sceny do takich przebojów kina jak „Aleksander”, „Gladiator” czy „Indiana Jones”. Przejazd do oazy berberyjskiej. Trekking po górach w konwencji  silent walk czyli uważny spacer w milczeniu  w pięknej górskiej scenerii. Wieczorem spotkanie w kręgu. Kolacja. Nocleg w berberyjskiej Eco Lodgy.

Dzień 3 Dolina Wadi Draa

Śniadanie i  poranek w oazie. Przejazd do Mhamid, ostatniej miejscowości na południu Maroka, na której kończy się asfaltowa droga (4h).  Rzeka Draa  biegnie przez niezwykle malowniczy, górzysty i półpustynny region Maroka. Wzdłuż doliny rozsianych jest setki palmowych oaz i starych średniowiecznych kasb (twierdz obronnych). Jest to jedna z najdłuższych rzek w Maroku liczy 1150 km. Jej źródła znajdują się Atlasie Wysokim a ujście w Oceanie Atlantyckim.  Wzdłuż drogi rozsianych jest też mnóstwo petroglifów. Zostały tu znalezione najstarsze na świecie płaskorzeźby wyryte przez ludzi w kamieniu. Pustynia (24)Dojeżdżamy do ostatniej miejscowości na południu Maroka. Aklimatyzujemy się do nowych warunków, zmieniamy środek transportu na wielbłądy i wyruszamy w głąb pustyni. Tego dnia mamy rozgrzewkę z wielbłądami. Powoli oddalamy się od cywilizacji. Rozbijamy obóz pod gwiazdami. Spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Nocleg w berberyjskich namiotach. Cały sprzęt, namioty i ekwipunek niosą wielbłądy.

Dzień 4 Głębokie doświadczenie drogi i spotkanie z sobą – trekking na wielbłądach.

Pustynia Chigaga – to najbardziej rozległa, dzika pustynia w Maroku. Znajdują się tu wydmy długie na 40km o wysokości 300m. Nie biegną tędy już żadne drogi, tylko dawne szlaki karawan. Śniadanie. 9-12.00 Sahara trek z wielbłądami (3h), 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.00-17.00 Sahara trek z wielbłądami (3h). Wieczorem spotkanie w kręgu, ognisko, bębny, kolacja. Nocleg w berberyjskich namiotach. Cały sprzęt, namioty i ekwipunek niosą wielbłądy.

Dzień 5 Głos intuicji – trekking na wielbłądach

BerberCampErgChebbiMERZOUGAŚniadanie. 9-12.00 Sahara trek z wielbłądami (3h), 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.00-17.00 Sahara trek z wielbłądami (3h). Dojście do obozu Erg Chigaga Camp. Tym razem nie musimy rozkładać namiotów. Obóz ten, to duże przestrzenne namioty berberyjskie, które należą do rodziny Nomadów. Spędzimy w nich kilka kolejnych dni. W jednym z namiotów się śpi, w innym je i spędza wolne chwile. Będzie on doskonale spełniał nasze potrzeby podczas warsztatów i spotkań w kręgu. Cały obóz Chigaga Camp jest położony u podnóża Ergu Chigaga  czyli największej wydmy w tej części Afryki.  Wieczorem spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Nocleg

Dzień 6 Męskie korzenie – warsztaty na pustyni Erg Chigaga Camp

Śniadanie. 09.00-12.00 blok warsztatowy, 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.00-16.30 blok warsztatowy. Zachód słońca – wyjdziemy z obozu aby wspiąć się na 300metrową wydmę i zobaczyć zapierający dech w piersiach zachód słońca. Droga ta, w jedną stronę, zajmuje 45min. Wieczorne spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7 Męskie relacje – warsztaty na pustyni Erg Chigaga Camp

Pustynia (43)

Śniadanie. 09.00-12.00 blok warsztatowy, 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.-17.00 blok warsztatowy. Trekking po wydmach. Wyjdziemy z obozu aby wspiąć się na mniejszą wydmę i zobaczyć zapierający dech w piersiach zachód słońca i widok na Wielki Erg. Droga ta, w jedną stronę, zajmuje 20min. Wieczorne spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Tego dnia możemy zrobić dłuższy blok warsztatowy albo pojechać samochodami terenowymi nad jezioro Iriki.

Dzień 8 Męskie emocje –  warsztaty na pustyni

Śniadanie. 09.00-12.00 blok warsztatowy, 12.00-13.00 obiad, w godzinach popołudniowych powrót samochodami terenowymi 4×4 do Mhamid. Kolacja. Nocleg w Mhamid lub np. w dolinie Draa

Dzień 9 Moja tożsamość. Powrót do cywilizacji

Śniadanie. Przejazd do Marrakeszu. Popołudnie wolne na spacer, Hammam czyli marokańską łaźnię, pobycie z sobą lub zakupienie pamiątek. Wieczorna wspólna kolacja. Uroczyste zakończenie.

Dzień 10 Marakesz

Śniadanie. Wylot do Polski

PROWADZĄCY: Dawid Rzepecki – wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel tantry współczesnej. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Peru). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają naturalną zdrową seksualność z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par – warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej i seksu tantrycznego.

ORGANIZATOR: Wyprawy Rozwojowe, Krzysztof Ruba – pilot wypraw od 5 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Specjalizuje się w kulturach pierwotnych Ameryki. Dużo uwagi i czasu poświęca na rozwój osobisty, metody coachingowe i terapeutyczne które wzbogacają jego życie. Więcej informacji: wyprawy-rozwojowe.pl,  OM Tramping Klub

TERMIN: 09.10.2017 – 18.10.2017

CENA: 2985 PLN

1 wpłata: 3 dni od zapisania – zaliczka w kwocie 1000 zł

2 wpłata: do 31 lipca – 1985 zł

Opłaty za udział w wyprawie uczestnik dokonuje w złotych polskich przelewem na konto mBanku: 17 1140 2004 0000 3202 7559 2285 Biuro Podróży: OM Tramping Klub, z siedzibą w Warszawie przy ul. Jugosłowiańskiej 15A/77, NIP 959-136-90-25

Świadczenia:

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowy bus na trasie wyprawy,
 • 9 noclegów (w pensjonatach i namiotach berberyjskich na pustyni)
 • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • Sprzęt, infrastruktura i asysta lokalnych przewodników w trakcie pobytu na pustyni
 • Trekking na wielbłądach
 • Powrót samochodami terenowymi z obozu na pustyni
 • Wstęp do stref archeologicznych
 • Zwiedzanie Marrakeszu z przewodnikiem
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Warsztaty rozwojowe prowadzone przez trenera w trakcie wyjazdu.
 • Opiekę kwalifikowanego pilota na całej trasie
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki)

Świadczenia nie obejmują:

 • Biletu lotniczego (ok. 1500 PLN)
 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 450 €  płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu).
 • Obiadów, chyba że w programie wyprawy wyraźnie wskazano, iż zostało ono wliczone do ceny podstawowej,
 • Napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych
 • Biletów wstępu do Hammamu (łaźni), obiektów nie będących w programie
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ZAPISY: Krzysztof Ruba info@wyprawy-rozwojowe.pl, tel.: 694 363 668.

 

Powrót
Newsletter

Facebook

Relacje

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.