Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

Męska wyprawa z Dawidem Rzepeckim do Maroka

 W GŁĄB PUSTYNI I W GŁĄB SIEBIE. W MĘSKIM DUCHU

Dawid Rzepecki o wyprawie: „Niezwykłe, niezapomniane doświadczenie. Zarówno w sferze zewnętrznej, przepięknego Maroka, Sahary, Marrakeszu, jak i w wymiarze wewnętrznym. Spotkania z samym sobą, relacjami męskimi własnymi słabościami i własną mocą. Ja już czekam na kolejną wyprawę w Męskim Kręgu”. 20171010_Maroko_081Zapraszamy w niezwykłą podróż, podczas której, wraz z innymi mężczyznami odbędziesz wędrówkę o wiele dalszą i jednocześnie bliższą, bo w głąb samego siebie. Dzięki spotkaniu z sobą i z innymi w kręgu, z daleka od wszystkiego co zaprząta Cię na co dzień, przyjrzysz się swojemu życiu i światu dookoła. Będziesz miał okazję odświeżyć, bądź odnaleźć własne priorytety. Odpowiesz sobie na pytania: „W jakim miejscu jestem teraz? Co dalej w moim życiu? Jakie podjąć kolejne kroki?” Takie inicjacyjne wyprawy dawały wglądy, moc i wsparcie milionom mężczyzn na przestrzeni wieków. Zapytaj siebie, czy teraz Twoja kolej? Dołącz do naszej karawany i przeżyj niezapomnianą przygodę.

 

20171010_Maroko_094

Organizator o wyprawie: To już kolejna edycja podróży w głąb siebie i w głąb pustyni. Cieszymy się, że nasze  w pełni się udają oraz z entuzjazmu, który  dzięki nim się rodzi.

Wybieramy się w głąb saharyjskiej natury, aby się zatrzymać, stworzyć przestrzeń na refleksję i równowagę, której tak potrzebujemy każdego dnia. Jedziemy wspólnie, żeby wzmocnić naszą tożsamość, odkryć nowe możliwości i poczuć siłę męskich relacji. Jedziemy razem, żeby móc się wesprzeć, przeżyć przygodę, spotkać się z dziką przyrodą i dzikim sercem.

W programie  bloki warsztatowe poświęcone męskim korzeniom, męskiej emocjonalności, intuicji i relacjom. Każdy dzień zaczynamy krótką rozgrzewką kontaktująca z ciałem lub medytacją a kończymy spotkaniem w kręgu. Zanurzymy się  głębiej w doświadczenie podróży  nasze relacje, psychiczne i emocjonalne wymiary życia.

20171017_Maroko_590Maroko to także niezwykła, stara kultura która kryje wiele mądrości. Będziemy podróżować przez małe berberyjskie wioski, aby spotykać ludzi którzy mają dla nas swoją historię do opowiedzenia. Na trasie m.in:  Góry Atlas, Dolina Draa, Sahara, stare kasby i  Marrakesz. Głównym celem naszej podróży jest największa, położona z dala od głównych szlaków turystycznych pustynia Maroka  – Erg Chigaga. Będziemy poruszać się po niej dawnym szlakiem karawan solnych, wykorzystywanych już w czasach starożytnych.  Będą nam towarzyszyć wielbłądy, noclegi w berberyjskich namiotach, wieczorne kręgi przy ogniu i bębnach.

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1 Marrakesz

Przelot z Polski. Nocleg w Marrakeszu. Spotkanie z nową kulturą, jej kolorami, smakami i zapachami. Otwieramy się na to co nowe.  Wieczorne wyjście na plac Dżamma El Fna gdzie naszym oczom ukaże się się żywy, średniowieczny bazar z pochodniami, opowiadaczami legend i zaklinaczami węży. Wspólna kolacja i pierwsze spotkanie w kręgu.

Dzień 2 W drodze na południeeksplorujemy Atlas Wysoki i stare kasby.

20171011_Maroko_333Śniadanie. Przejazd z Marrakeszu  do Ajt Bin Haddu (4h). Pojedziemy najbardziej spektakularną i malowniczą trasą w Maroku. Droga ta wspina się, zapierającymi dech serpentynami, na Przełęcz Tizi n’Test na wysokości 2092m n.p.m. Zatrzymamy się w twierdzy Ajt Bin Haddu. Przez wieki stanowiła ona ważny punkt tranzytowy na głównym szlaku  handlowym, który prowadził z Sudanu, przez Mali (ze słynnym Timbuktu), aż do Marrakeszu. Ksar w Ajt Bin Haddu jest uderzającym przykładem architektury południowej części Królestwa. W nim kręcono sceny do takich przebojów kina jak „Aleksander”, „Gladiator” czy „Indiana Jones”. Przejazd do oazy berberyjskiej. Trekking po górach w konwencji  silent walk czyli uważny spacer w milczeniu  w pięknej górskiej scenerii. Wieczorem spotkanie w kręgu. Kolacja. Nocleg w berberyjskiej Eco Lodgy.

Dzień 3 Dolina Wadi Draa

Śniadanie i  poranek w oazie. Przejazd do Mhamid, ostatniej miejscowości na południu Maroka, na której kończy się asfaltowa droga (4h).  Rzeka Draa  biegnie przez niezwykle malowniczy, górzysty i półpustynny region Maroka. Wzdłuż doliny rozsianych jest setki palmowych oaz i starych średniowiecznych kasb (twierdz obronnych). Jest to jedna z najdłuższych rzek w Maroku liczy 1150 km. Jej źródła znajdują się Atlasie Wysokim a ujście w Oceanie Atlantyckim.  Wzdłuż drogi rozsianych jest też mnóstwo petroglifów. Zostały tu znalezione najstarsze na świecie płaskorzeźby wyryte przez ludzi w kamieniu. 20171014_Maroko_473Dojeżdżamy do ostatniej miejscowości na południu Maroka. Aklimatyzujemy się do nowych warunków, zmieniamy środek transportu na wielbłądy i wyruszamy w głąb pustyni. Tego dnia mamy rozgrzewkę z wielbłądami. Powoli oddalamy się od cywilizacji. Rozbijamy obóz pod gwiazdami. Spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Nocleg w berberyjskich namiotach. Cały sprzęt, namioty i ekwipunek niosą wielbłądy.

Dzień 4 Głębokie doświadczenie drogi i spotkanie z sobą – trekking na wielbłądach.

Pustynia Chigaga – to najbardziej rozległa, dzika pustynia w Maroku. Znajdują się tu wydmy długie na 40km o wysokości 300m. Nie biegną tędy już żadne drogi, tylko dawne szlaki karawan. Śniadanie. 9-12.00 Sahara trek z wielbłądami (3h), 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.00-17.00 Sahara trek z wielbłądami (3h). Wieczorem spotkanie w kręgu, ognisko, bębny, kolacja. Nocleg w berberyjskich namiotach. Cały sprzęt, namioty i ekwipunek niosą wielbłądy.

Dzień 5 Głos intuicji – trekking na wielbłądach

BerberCampErgChebbiMERZOUGAŚniadanie. 9-12.00 Sahara trek z wielbłądami (3h), 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.00-17.00 Sahara trek z wielbłądami (3h). Dojście do obozu Erg Chigaga Camp. Tym razem nie musimy rozkładać namiotów. Obóz ten, to duże przestrzenne namioty berberyjskie, które należą do rodziny Nomadów. Spędzimy w nich kilka kolejnych dni. W jednym z namiotów się śpi, w innym je i spędza wolne chwile. Będzie on doskonale spełniał nasze potrzeby podczas warsztatów i spotkań w kręgu. Cały obóz Chigaga Camp jest położony u podnóża Ergu Chigaga  czyli największej wydmy w tej części Afryki.  Wieczorem spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Nocleg

Dzień 6 Męskie korzenie – warsztaty na pustyni Erg Chigaga Camp

Śniadanie. 09.00-12.00 blok warsztatowy, 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.00-16.30 blok warsztatowy. Zachód słońca – wyjdziemy z obozu aby wspiąć się na 300metrową wydmę i zobaczyć zapierający dech w piersiach zachód słońca. Droga ta, w jedną stronę, zajmuje 45min. Wieczorne spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7 Męskie relacje – warsztaty na pustyni Erg Chigaga Camp

20171011_Maroko_334

Śniadanie. 09.00-12.00 blok warsztatowy, 12.00-14.00 przerwa obiadowa, 14.-17.00 blok warsztatowy. Trekking po wydmach. Wyjdziemy z obozu aby wspiąć się na mniejszą wydmę i zobaczyć zapierający dech w piersiach zachód słońca i widok na Wielki Erg. Droga ta, w jedną stronę, zajmuje 20min. Wieczorne spotkanie w kręgu, ognisko, bębny. Kolacja. Tego dnia możemy zrobić dłuższy blok warsztatowy albo pojechać samochodami terenowymi nad jezioro Iriki.

Dzień 8 Męskie emocje –  warsztaty na pustyni Erg Chigaga Camp

Śniadanie. 09.00-12.00 blok warsztatowy, 12.00-13.00 obiad, w godzinach popołudniowych powrót samochodami terenowymi 4×4 do Mhamid. Kolacja. Nocleg w Mhamid lub np. w dolinie Draa

Dzień 9 Moja tożsamość. Powrót do cywilizacji

Śniadanie. Przejazd do Marrakeszu. Popołudnie wolne na spacer, Hammam czyli marokańską łaźnię, pobycie z sobą lub zakupienie pamiątek. Wieczorna wspólna kolacja. Uroczyste zakończenie.

Dzień 10 Marakesz

Śniadanie. Wylot do Polski

20171011_Maroko_227PROWADZĄCY: Dawid Rzepecki – wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel tantry współczesnej. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Peru). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają naturalną zdrową seksualność z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par – warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej i seksu tantrycznego.

ORGANIZATOR: Wyprawy Rozwojowe, Krzysztof Ruba – pilot wypraw od 5 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Specjalizuje się w kulturach pierwotnych Ameryki. Dużo uwagi i czasu poświęca na rozwój osobisty, metody coachingowe i terapeutyczne które wzbogacają jego życie. Więcej informacji: wyprawy-rozwojowe.pl.

TERMIN: 9.10.2019 – 19.10.2019

CENA: 3500 PLN

 • 1 wpłata: 3 dni od zapisania – zaliczka w kwocie 1000 zł
 • 2 wpłata: 2 miesiące przed wyprawą – 2500 zł20171011_Maroko_222

Świadczenia:

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowy bus na trasie wyprawy,
 • 10 noclegów (w pensjonatach i namiotach berberyjskich na pustyni)
 • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • Sprzęt, infrastruktura i asysta lokalnych przewodników w trakcie pobytu na pustyni
 • Trekking na wielbłądach
 • Powrót samochodami terenowymi z obozu na pustyni
 • Wstęp do stref archeologicznych
 • Zwiedzanie Marrakeszu z przewodnikiem
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Warsztaty rozwojowe prowadzone przez trenera w trakcie wyjazdu.
 • Opiekę kwalifikowanego pilota na całej trasie
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki)

Świadczenia nie obejmują:

 • Biletu lotniczego (ok. 1500-2500 PLN)
 • Obowiązkowego pakietu dewizowego 500 €  płatnego w kraju docelowym zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu).
 • Obiadów, chyba że w programie wyprawy wyraźnie wskazano, iż zostało ono wliczone do ceny podstawowej,
 • Napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych
 • Biletów wstępu do Hammamu (łaźni), obiektów nie będących w programie
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ZAPISY: tantraloveinfo@gmail.com, Krzysztof Ruba: info@wyprawy-rozwojowe.pl, tel.: 694 363 668.

Fotografie z Maroka, zamieszczone na tej stronie, zostały wykonane podczas październikowej Męskiej Wyprawy przez jednego z uczestników i udostępnione dzięki jego uprzejmości.

 

Powrót
Newsletter

Facebook

Relacje

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.