Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

Szlakiem Inków. Głos Twojego serca – męska wyprawa z Dawidem Rzepeckim do Peru

W maju 2019 roku odbędzie się kolejna wyprawa w męskim duchu. Tym razem Dawid Rzepecki zaprasza do Peru.

O Peru mówi się że to najbogatszy kraj na świecie, kraj którego różnorodność i  autentyczność kultury są prawdziwym skarbem. Dzika przyroda, łańcuchy górskie, starożytne miasta i zdumiewające odkrycia archeologiczne tworzą tu wyjątkową mozaikę.

Podczas naszej wyprawy będziemy wędrować przez 5 dni z namiotami w karawanie przez andyjskie przełęcze i dzikie strzeliste krajobrazy.  Podczas nocy będą nam towarzyszyć jedynie  Andy, gwiazdy i rozpalane ogniska.  Wokół ognia spotkamy się w kręgu aby móc wsłuchać się w siebie i podzielić się tym co ważne. W tej wędrówce poznamy proste i autentyczne życie rdzennych potomków Inków.

Po kilku dniach wędrówki dotrzemy do osławionych ruin Machu Picchu gdzie zatrzymamy się na medytację i poznanie ich tajemnic wraz z przewodnikiem.

Aby móc głębiej doświadczyć andyjską kulturę spotkamy się z inkaskimi przewodnikami duchowymi. Poprowadzą oni dla nas ceremonie które są wyrazem hołdu dla natury i jej duchowej warstwy.  W dolinie Urubamby zwanej świętą doliną zatrzymamy się na czas 3-dniowych warsztatów rozwojowych. Będzie to też czas fizycznej regeneracji i odbudowy sił po trekkingu.

Prostota krajobrazu i życia codziennego Indian, brak zasięgu i zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów będą tłem do swoistej wędrówki w głąb siebie, medytacji i bliższego bycia z sobą. Idziemy aby odpocząć od rutyny, aby się zatrzymać w pośpiechu aby zajrzeć w siebie głębiej i usłyszeć wołanie swojego serca.

Korzyści:
-Skontaktujesz się ze swoją męską energią
-Nauczysz się czerpać z bogactwa twoich emocji i wrażliwości
-Nauczysz się korzystać w sposób bardziej świadomy ze swoich zasobów siły i wrażliwości (pierwiastka męskiego i żeńskiego).
-Pogłębisz kontakt ze swoją intuicją
-Otworzysz się na język swojego serca i wrażliwości
-Nauczysz się jak możesz działać w lekkości i miękkości na co dzień
-Poznasz metody słuchania informacji przekazywanych Ci przez Twoje własne ciało
-Poznasz narzędzia dzięki którym będziesz mógł poczuć się pewniej i swobodniej jako mężczyzna
-Będziesz mógł doświadczyć zaufania do siebie i innych mężczyzn
-Przyjrzysz się sobie i pełnionym rolom w szerszym kontekście
-Poznasz ćwiczenia, które pomogą odpowiedzieć Ci na pytanie za czym tęskni twoje serce i twoja dusza.
-Poznasz narzędzia które uczą integrować ciało, umysł i serce aby żyć pełniej i swobodniej na co dzień.

Poza tym poznasz:
-Techniki uważności i wyciszania umysłu
-Techniki rozluźniania napięć w ciele

Dawid Rzepecki o wyprawie: „Często jesteśmy zabiegani, spełniamy obowiązki i oczekiwania w pracy i w domu, brakuje nam czasu tylko dla siebie. Odnajdujemy go uprawiając sporty, czytając gazety, oglądając telewizję. Jednak gdzieś w głębi budzi się tęsknota, chęć rzucenia wszystkiego i ruszenia na przeciw siebie, ku przygodzie… Znajdź 13 dni i wyrusz z innymi mężczyznami Szlakiem Inków przez dziką przyrodę Andów i Peru.

Zapraszam w niezwykłą podróż gdzie wraz z innymi mężczyznami odbędziesz wędrówkę o wiele dalszą i jednocześnie bliższą, bo w głąb samego siebie. Dzięki spotkaniu z sobą i z innymi w kręgu, z daleka od wszystkiego co zaprząta Cię na co dzień, przyjrzysz się swojemu życiu i światu dookoła.

Będziesz miał okazję odświeżyć, bądź odnaleźć własne priorytety. Odpowiesz sobie na pytania: „W jakim miejscu jestem teraz? Co dalej w moim życiu? Co mówi mi moje serce?” Takie inicjacyjne wyprawy dawały wglądy, moc i wsparcie milionom mężczyzn na przestrzeni wieków. Zapytaj siebie, czy teraz Twoja kolej? Dołącz do naszej wędrówki i przeżyj niezapomnianą przygodę”.

Dzień 1 Lima

Przylot do Limy późnym popołudniem.

Współczesna i dawna stolica Wicekrólestwa Peru – Lima była najważniejszym miastem Ameryki Południowej pod hiszpańskim panowaniem. Stąd wyruszały wszystkie statki z towarami do Starego Świata. Z epoki kolonialnej pozostał reprezentacyjny Plaza Mayor. Ciekawe wrażenie robi też usytuowanie miasta wzdłuż klifowego wybrzeża.

Spacer przez miasto i spotkanie w kręgu. Nocleg w Limie.

Dzień 2 Cusco

Śniadanie. Przelot do Cusco.

Stolica Tawantinsuyu (“Imperium Czterech Części”, to inkaska nazwa ich królestwa w języku, keczua) położona jest na zapierającej dech w piersi wysokości 3400 metrów. Dla Inków Było ono axis mundi— centrum świata — i odzwierciedlenie ich potęgi.  Miasto tętniło życiem, zarówno religijnym, jak i świeckim. Nie tylko władcy Inka i ich możni zamieszkiwali Cuzco. Lokalni przywódcy ze wszystkich zakątków imperium do niego ściągali.

Blok warsztatowy

Nasze pierwsze spotkanie w kręgu. Odkrywamy swój wewnętrzny cel wyprawy. Szukamy co potrzebuje w nas w środku się wydobyć lub być przetransformowane.

Wzmacniamy swoją intencję.

Obiad. W czasie wolnym spacer po mieście. Nocleg w Cusco

Dzień 3 Ceremonia w Maras Maray

Śniadanie.

Maras Maray – ceremonia w inkaskiej tradycji

Dla rdzennych mieszkańców Andów duchowe tradycje i rytuały pozostają niezmienione od czasów prekolumbijskich.   Ogromną rolę odgrywają w nich połączenie człowieka z naturą oraz Ziemia, Matka Ziemia nazywana Pachamama.  Podczas symbolicznej ceremonii powstaje sfera sacrum, w której mieszkańcy składają hołd i podziękowanie Pachamamie za owoce, życie, płodność.

Potomkowie Inków zwracają się również do duchów swych przodków, którzy zamieszkują święte góry Apus. Ceremonialne połączenie między światem wewnętrznym i zewnętrznym zapewniają m.in. składane w ofierze święte liście.

Na tą ceremonię pojedziemy w wyjątkowe miejsce – inkaskie ruiny Maras Moray gdzie będziemy mogli poprosić o przewodnictwo i wsparcie na swojej duchowej ścieżce. Ceremonia będzie prowadzona przez duchowego przewodnika w inkaskiej tradycji.
Obiad na trasie.

Po południu powrót do Cusco i wieczorny krąg.

Dzień 4 Odpuszczenie – Trekking do Machu Picchu

Śniadanie.

Przed nami wędrówka przez dzikie krajobrazy  i andyjskie wioski gdzie życie bez cywilizacyjnych rozwiązań płynie zupełnie innym rytmem. Wejdziemy w miejsca gdzie czas zdaje się zatrzymał. Wędrówka ta będzie swoistą medytacją w ruchu, pomoże nam też zostawić i odpuścić zbędne zmartwienia, troski i być w tu i teraz. Rdzenni mieszkańcy do dzisiaj trudnią się tu tkactwem, uprawą i pasterstwem. Bez wszechobecnego pośpiechu są obecni i spokojni.

Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku.
Obiad i kolacja na trasie. Nocleg w obozie pod namiotami.

Dzień 5 Być w równowadze -Trekking do Machu Picchu

Śniadanie

Wędrujemy przez mało uczęszczane wąskie doliny, polodowcowe laguny i górskie przełęcze. Krajobraz będą urozmaicały andyjskie kamienne chaty oraz pasące się stada lam i alpak. W czasie wędrówki słuchamy swojego ciała, intuicji i serca. Słuchamy czego potrzebujemy aby być w równowadze.

Obiad i kolacja na trasie. Nocleg w obozie pod namiotami. Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku.

Dzień 6 Usłyszeć swój wewnętrzny głos – Trekking do Machu Picchu

Śniadanie

Podczas wędrówki szukamy swojego rytmu, koncentrujemy się na oddechu. Wyciszamy umysł i myśli. Coraz dalej od cywilizacji i codziennych zmartwień znajdujemy to co dla nas naprawdę ważne –głęboki kontakt z samym sobą. Staramy się odpowiedzieć sobie jakie jest wołanie mojego serca? Na trasie również można wciąż spotkać pasterzy, którzy nigdzie się nie śpiesząc wędrują pod zaśnieżonymi szczytami ze swoimi stadami lam i alpak.

Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku. Obiad i kolacja na trasie. Nocleg w obozie pod namiotami.

Dzień 7 W akceptacji siebie – Trekking do Machu Picchu

Śniadanie

Kolejny dzień marszu w pięknej scenerii, ćwiczenia uważności i słuchania w rytmie wędrówki swojego ciała. Tego dnia dotrzemy do ruin inkaskiego miasta Ollantatallbo skąd pojedziemy popołudniowym pociągiem do Machu Picchu.  Wieczorem spotkanie w kręgu. Obiad i kolacja na trasie. Nocleg w hotelu w Aguas Calientes.

Dzień 8 Być połączonym – Machu Picchu

Śniadanie

wallup.net

 

W języku keczua Machu Picchu oznacza Stara Góra i jest to nazwa współcześnie nadawana starożytnym kamiennym osadom inkaskim (tzw. llaqta).  Miasto doskonale przystosowane do otoczenia i wkomponowane w górski krajobraz stanowi dowód inżynieryjnych umiejętności i technicznego zaawansowania  ich cywilizacji. Woda z górskiego źródła była rozprowadzana system kanałów nad terasy uprawne i do miejskich fontann. Świątynie słońca, księżyca i kondora opowiadają o ceremonialnym charakterze miejsca. To symboliczne miejsce również dla naszej wędrówki. Każdy z nas wniesie w nie swoją intencję i potrzebę. Pozwolimy się naszym oddechom uspokoić i umysłom wyciszyć. Po ruinach oprowadzi nas lokalny przewodnik i szaman tak jak mieli to w zwyczaju robić inkowie setki lat temu. Zatrzymamy się tu na medytację, poczucie energii tego miejsca i energii swojego serca.

Po czasie spędzonym w ruinach pojedziemy do ośrodka w dolinie Urubamby na 3 dniowe odosobnienie i warsztaty. Kolacja w ośrodku.

Dzień 9, 10, 11 Święta Dolina Inków – Retreat i czas warsztatowy

W Dolinie Inków panuje łagodny klimat, a jej krajobraz jest typowo rolniczy, pełen tarasów uprawnych i malowniczych, ośnieżonych szczytów. Wciąż kryje się tu wiele ruin
miast pozwalających lepiej poznać i zrozumieć inkaską cywilizację.

Święta Dolina była epicentrum kultury Inków i to tam ostatni królowie bronili się przed nadciągającymi konkwistadorami. My rozpoczniemy w tym miejscu 3 dniowe warsztaty rozwojowe prowadzone przez Dawida Rzepeckiego.

Śniadanie. Warsztaty rozwojowe. Obiad.  Warsztaty rozwojowe. Kolacja

Dzień 12 Tamazcal

Śniadanie. Przejazd do Cusco

Tamazcal

Duchowa odnowa, oczyszczenie ciała, umysłu i ducha to główne cele i korzyści z regularnego korzystania z tradycji tamazcal (inkaski

szałas potów). Po wyczerpującym trekkingu pozwolimy ciału odprężyć się w gorącym rytuale mającym również swoje duchowe korzyści. Cały obrzęd odbędzie się w ośrodku prowadzonym w inkaskiej tradycji szamańskiej.

Po południu czas wolny i wieczorem spotkanie w kręgu. Nocleg w Cusco.

Dzień 13 Cusco

Rano wylot z Cusco do Limy. Wieczorem wylot do Polski

Dzień 14 Przylot do Polski

Termin: 16-29 Maja 2019 r.

Inwestycja:  2700$  + przelot (3500-4000 PLN w zależności od terminu zakupu).

Cena obejmuje:

 • 12 noclegów (4 noce w kolonialnym hotelu w Cusco, 3 noce w komfortowej Eco lodgy w Świętej Dolinie, 4 noce w obozach podczas trekkingu (namioty).
 • 12 śniadań, 10 obiadów, 8 kolacji zgodnie z programem
 • Wewnętrzny przelot Lima-Cusco-Lima
 • Transfery klimatyzowanym autobusem
 • Sprzęt, infrastruktura (namioty, kuchnia polowa, tragarze) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 5 dniowego trekkingu do ruin Machu Picchu
 • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych (Machu Picchu, Maras Moray)
 • Ceremonia z peruwiańskim szamanem w Maras Moray
 • Rytuał Tamazcal (inkaski szałas potów) z peruwiańskim szamanem
 • Pociąg z Ollantantallbo do Machu Picchu
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z trenerem
 • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (ok 3,5-4 tyś PLN w zależności od terminu zakupu ).
 • Zwyczajowych napiwków ok. 30$
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Posiłków nie uwzględnionych w programie (3 kolacje)
 • Dopłaty do pokoju 1-os

Trekking:

Trekking nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych ale wymaga ogólnej, dobrej kondycji fizycznej. Dziennie pokonujemy odcinki ok. 6h marszu. Poruszamy się po wysokościach 3700-4600 m n.p.m. Nasz specjalistyczny ekwipunek (namioty, kuchnia polowa, jedzenie) niosą w konnej karawanie tragarze. Rzeczy osobiste (woda, ubrania na zmianę, śpiwór) każdy niesie w plecaku podręcznym. Wieczorem temperatura będzie spadać do 5-10 stopni. Ogniska wieczorem będą uzależnione od lokalnych warunków i pogody.

Link do galerii zdjęć organizatora >

PROWADZĄCY Dawid Rzepecki

Wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel tantry współczesnej. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Peru). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają pierwiastek męski i żeński z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par – warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej. Założyciel męskich kręgów w Warszawie.

ORGANIZATOR Wyprawy Rozwojowe

Krzysztof Ruba – pilot wypraw od 6 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Specjalizuje się w kulturach pierwotnych Ameryki. Dużo uwagi i czasu poświęca na rozwój osobisty, metody coachingowe i terapeutyczne które wzbogacają jego życie. Trener Holistycznej Szkoły Trenerów, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego, sternik morski.

Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej organizatora>

ZAPISY: info@wyprawy-rozwojowe.pl, tantraloveinfo@gmail.com

Informacje dodatkowe: +48 694 363 668

* Kolejność aktywności w programie może ulec zmianie (spowodowane, np.: utrudnieniami komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.). Tematyka warsztatów rozwojowych będzie wynikała bezpośrednio z procesu grupy.

Powrót
Newsletter

Facebook

Relacje

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.