Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

Szlakiem Inków. Głos Twojego serca – męska wyprawa z Dawidem Rzepeckim do Peru

W maju 2019 roku odbędzie się kolejna wyprawa w męskim duchu. Tym razem Dawid Rzepecki zaprasza do Peru.

O Peru mówi się że to najbogatszy kraj na świecie, kraj którego różnorodność i  autentyczność kultury są prawdziwym skarbem. Dzika przyroda, łańcuchy górskie, starożytne miasta i zdumiewające odkrycia archeologiczne tworzą tu wyjątkową mozaikę.

Podczas naszej wyprawy będziemy wędrować przez 5 dni z namiotami w karawanie przez andyjskie przełęcze i dzikie strzeliste krajobrazy.  Zobaczymy imponujące widoki, ośnieżone szczyty, laguny, naturalne kąpieliska termalne oraz archeologiczne pozostałości Inków.  Szlak wiedzie przez tereny gdzie ludzie zachowali tradycje, zwyczaje i doświadczenia swych przodków.  Sceneria wzdłuż szlaku przenosi w czasie i pozwala zobaczyć, jak wyglądało tu życie przed wiekami.

Podczas nocy będą nam towarzyszyć jedynie Andy, gwiazdy i rozpalane ogniska. Wokół ognia spotkamy się w kręgu aby móc wsłuchać się w siebie i podzielić się tym co ważne. W tej wędrówce skontaktujemy z energią natury i mądrością rdzennych tradycji, co pozwoli nam zjednoczyć się z Matką Ziemią i Kosmosem, ponieważ wszystko, co nas otacza, my sami, jesteśmy energią i przez to możemy osiągać nasz duchowy wzrost.

Po kilku dniach wędrówki dotrzemy do osławionych ruin Machu Picchu gdzie zatrzymamy się na medytację i poznanie ich tajemnic wraz z przewodnikiem.

Aby móc głębiej doświadczyć andyjską kulturę spotkamy się z inkaskimi przewodnikami duchowymi. Poprowadzą oni dla nas ceremonie które są wyrazem hołdu dla natury i jej duchowej warstwy.  W dolinie Urubamby zwanej świętą doliną zatrzymamy się na czas 3-dniowych warsztatów rozwojowych. Będzie to też czas fizycznej regeneracji i odbudowy sił po trekkingu.

Prostota krajobrazu i życia codziennego Indian, brak zasięgu i zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów będą tłem do swoistej wędrówki w głąb siebie, medytacji i bliższego bycia z sobą. Idziemy aby odpocząć od rutyny, aby się zatrzymać w pośpiechu aby zajrzeć w siebie głębiej i usłyszeć wołanie swojego serca.

Korzyści:
-Skontaktujesz się ze swoją męską energią
-Nauczysz się czerpać z bogactwa twoich emocji i wrażliwości
-Nauczysz się korzystać w sposób bardziej świadomy ze swoich zasobów siły i wrażliwości (pierwiastka męskiego i żeńskiego).
-Pogłębisz kontakt ze swoją intuicją
-Otworzysz się na język swojego serca i wrażliwości
-Nauczysz się jak możesz działać w lekkości i miękkości na co dzień
-Poznasz metody słuchania informacji przekazywanych Ci przez Twoje własne ciało
-Poznasz narzędzia dzięki którym będziesz mógł poczuć się pewniej i swobodniej jako mężczyzna
-Będziesz mógł doświadczyć zaufania do siebie i innych mężczyzn
-Przyjrzysz się sobie i pełnionym rolom w szerszym kontekście
-Poznasz ćwiczenia, które pomogą odpowiedzieć Ci na pytanie za czym tęskni twoje serce i twoja dusza.
-Poznasz narzędzia które uczą integrować ciało, umysł i serce aby żyć pełniej i swobodniej na co dzień.

Poza tym poznasz:
-Techniki uważności i wyciszania umysłu
-Techniki rozluźniania napięć w ciele

Dawid Rzepecki o wyprawie: „Często jesteśmy zabiegani, spełniamy obowiązki i oczekiwania w pracy i w domu, brakuje nam czasu tylko dla siebie. Odnajdujemy go uprawiając sporty, czytając gazety, oglądając telewizję. Jednak gdzieś w głębi budzi się tęsknota, chęć rzucenia wszystkiego i ruszenia na przeciw siebie, ku przygodzie… Znajdź 13 dni i wyrusz z innymi mężczyznami Szlakiem Inków przez dziką przyrodę Andów i Peru.

Zapraszam w niezwykłą podróż gdzie wraz z innymi mężczyznami odbędziesz wędrówkę o wiele dalszą i jednocześnie bliższą, bo w głąb samego siebie. Dzięki spotkaniu z sobą i z innymi w kręgu, z daleka od wszystkiego co zaprząta Cię na co dzień, przyjrzysz się swojemu życiu i światu dookoła.

Będziesz miał okazję odświeżyć, bądź odnaleźć własne priorytety. Odpowiesz sobie na pytania: „W jakim miejscu jestem teraz? Co dalej w moim życiu? Co mówi mi moje serce?” Takie inicjacyjne wyprawy dawały wglądy, moc i wsparcie milionom mężczyzn na przestrzeni wieków. Zapytaj siebie, czy teraz Twoja kolej? Dołącz do naszej wędrówki i przeżyj niezapomnianą przygodę”.

Idea spotkań w kręgu
Kręgi Kobieco-Męskie powstały z tęsknoty za prawdziwym spotkaniem w relacji, za byciem ze sobą szczerze, z uważnością, bez oceniania, bez doradzania, za wzajemnym wspieraniem się, za wymianą poglądów i uczeniem się wzajemnie od siebie.  Bycie w kręgu wydaje się być czymś bardzo pierwotnym. Ta potrzeba bycia w stadzie, wspólnocie jest w nas bardzo silna. Historia naszego gatunku rozwijała się na tle plemion, osad i kręgów kulturowych. Otwarte spotkania mężczyzn i kobiet w kręgu to coraz bardziej ceniona formuła rozwoju, wsparcia i możliwość wyrażenia swojego głębszego „ja”. Bazuje na grupowej mądrości, wymianie i energii wspólnoty.

Dzień 1 Lima

Przylot do Limy późnym popołudniem.

Współczesna i dawna stolica Wicekrólestwa Peru – Lima była najważniejszym miastem Ameryki Południowej pod hiszpańskim panowaniem. Stąd wyruszały wszystkie statki z towarami do Starego Świata. Z epoki kolonialnej pozostał reprezentacyjny Plaza Mayor. Ciekawe wrażenie robi też usytuowanie miasta wzdłuż klifowego wybrzeża.

Spacer przez miasto i spotkanie w kręgu. Nocleg w Limie.

Dzień 2 Cusco

Śniadanie. Przelot do Cusco.

Stolica Tawantinsuyu (“Imperium Czterech Części”, to inkaska nazwa ich królestwa w języku, keczua) położona jest na zapierającej dech w piersi wysokości 3400 metrów. Dla Inków Było ono axis mundi— centrum świata — i odzwierciedlenie ich potęgi.  Miasto tętniło życiem, zarówno religijnym, jak i świeckim. Nie tylko władcy Inka i ich możni zamieszkiwali Cuzco. Lokalni przywódcy ze wszystkich zakątków imperium do niego ściągali.

Blok warsztatowy

Nasze pierwsze spotkanie w kręgu. Odkrywamy swój wewnętrzny cel wyprawy. Szukamy co potrzebuje w nas w środku się wydobyć lub być przetransformowane.

Wzmacniamy swoją intencję.

Obiad. W czasie wolnym spacer po mieście. Nocleg w Cusco

Dzień 3 Ceremonia w Maras Maray

Śniadanie.

Maras Maray – ceremonia w inkaskiej tradycji

Dla rdzennych mieszkańców Andów duchowe tradycje i rytuały pozostają niezmienione od czasów prekolumbijskich.   Ogromną rolę odgrywają w nich połączenie człowieka z naturą oraz Ziemia, Matka Ziemia nazywana Pachamama.  Podczas symbolicznej ceremonii powstaje sfera sacrum, w której mieszkańcy składają hołd i podziękowanie Pachamamie za owoce, życie, płodność.

Potomkowie Inków zwracają się również do duchów swych przodków, którzy zamieszkują święte góry Apus. Ceremonialne połączenie między światem wewnętrznym i zewnętrznym zapewniają m.in. składane w ofierze święte liście.

Na tą ceremonię pojedziemy w wyjątkowe miejsce – inkaskie ruiny Maras Moray gdzie będziemy mogli poprosić o przewodnictwo i wsparcie na swojej duchowej ścieżce. Ceremonia będzie prowadzona przez duchowego przewodnika w inkaskiej tradycji.
Obiad na trasie.

Po południu powrót do Cusco i wieczorny krąg.

Dzień 4 Pampa Corral. Trekking do Machu Picchu  / Odpuszczenie

Tego dnia zaraz po śniadaniu wyruszymy wcześnie rano z Cusco prywatnym transportem (ok.2h) do małego miasteczka zwanego Totora, gdzie rozpoczniemy nasz trekking. Szlak będzie prowadzić nas częściowo Świętą Dolinę Inków oraz przez uprawy kukurydzy.

We wiosce czekać będzie na nas karawana składająca się z koni, mułów i tragarzy którzy będą nam towarzyszyć podczas najbliższych dni i pomogą nam w transporcie namiotów i sprzętu kuchennego. Po około 2,5 godzinach marszu dojdziemy do miejsca na wysokości około 4000 metrów n.p.m. gdzie zatrzymamy się na lunch. Po obiedzie czeka nas kolejne 2,5h drogi aż dojdziemy do pierwszego obozu w Pampa Corral.

Tego dnia będziemy przechodzić przez obszary społeczności andyjskiej oraz wzdłuż  starożytnego szlaku Inków.  Na klifach i półkach skalnych Apus (święte wzniesienia) znajdują się inkaskie grobowce. Apu to również inkaska nazwa dla duchów ochronnych tych gór. W czasie wędrówki zobaczymy szczyty Sawasiray i Veronica, które wznoszą się powyżej 5000 metrów.

Wędrówka ta będzie swoistą medytacją w ruchu, pomoże nam też zostawić zbędne zmartwienia, troski i być w tu i teraz. Rdzenni mieszkańcy do dzisiaj trudnią się tu tkactwem, uprawą i pasterstwem. Bez wszechobecnego pośpiechu są obecni.

Wieczorem już po dotarciu do obozu, rozbiciu namiotów i zjedzeniu kolacji inkaski szaman poprowadzi dla nas “Pago a la tierra”  rdzenny rytuał podziękowania Matce Ziemi, zapewniający ochronę na czas wędrówki Ducha Ziemi oraz świętych gór Apus. Nocleg w obozie pod namiotami. . Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku.

Dzień 5 Gorące źródła Lares – Cuncani. Trekking do Machu Picchu / Być w równowadze

Po śniadaniu odwiedzimy rdzennych mieszkańców zamieszkujących Pamapa coral, na której ziemi rośnie unikalna na skalę światową roślina – Puya Raimondi. Jest to gatunek  endemiczny sięga do 3-4 metrów i żyje ponad 100 lat.

Po tej wizycie rozpoczniemy wędrówkę przez około 3 godziny, aż dotrzemy do gorących termalnych źródeł. Wody te płynące prosto z gór są bogate w związki sodu, wapnia, magnezu, siarczan potasu, żelaza, cynku i miedzi. Zalecane na bóle mięśni i stawów będą doskonałą formą odprężenia i podziękowania sobie samemu po pierwszej fazie wędrówki.

Po kąpieli w gorących źródłach i obiedzie zaczynamy wędrówkę przez około 2,5 godziny ż do małej wspólnoty Cuncani, gdzie będziemy obozować i zjemy kolację. Wędrujemy przez mało uczęszczane wąskie doliny, polodowcowe laguny i górskie przełęcze. Krajobraz będą urozmaicały andyjskie kamienne chaty oraz pasące się stada lam i alpak

Nocleg w obozie pod namiotami. . Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku.

Dzień 6 Huacayhuillca –  Pampa de Ipsaycocha. Trekking do Machu Picchu / Usłyszeć swój wewnętrzny głos

Dzień zaczynamy śniadaniem ok. 7:00 rano. Następnie odwiedzimy niewielką wioskę z andyjskimi tkaninami i szkołą uczącą w rdzennym języku Quechua. Trasa naszego trekkingu będzie wiodła z Cuncani do Saqracaca, gdzie będziemy mogli obserwować kilka pięknych, górskich lagun w różnych kolorach.

Na tym około 3 godzinnym odcinku zobaczymy ośnieżone Apus (wierzchołki gór). Lunch zjemy  w Huacayhuillca. Po obiedzie czeka nas trekking w niesamowitej scenerii  Pampa de Ipsaycocha.

Podczas wędrówki szukamy swojego rytmu, koncentrujemy się na oddechu. Wyciszamy umysł i myśli. Coraz dalej od cywilizacji i codziennych zmartwień znajdujemy to co dla nas naprawdę ważne –głęboki kontakt z samym sobą

Po rozbiciu obozu i kolacji z lokalnym opiekunem duchowym rdzennych mieszkańców będziemy mogli uczestniczyć w obrzędzie „Pago de limpieza” czyli rytuale oczyszczania. Spotkanie w kręgu przy ognisku. Nocleg w obozie pod namiotami.

Dzień 7 Patacancha – Ollantaytambo. Trekking do Machu Picchu / W akceptacji siebie

Śniadanie. Kolejny dzień marszu w pięknej scenerii, ćwiczenia uważności i słuchania w rytmie wędrówki swojego ciała.  Dzisiaj na trasie czeka nas laguna Ipsaycocha, centrum archeologiczne Inków Patacancha i imponujące  choć mało znane ruiny Pumamarca. Po zobaczeniu ruin pójdziemy wzdłuż starożytnych tarasów aż do osady Willoc. Według niektórych badaczy ta grupa etniczna wywodzi się w bezpośredniej linii od ostatnich Inków. Indianie Ci zachowali zarówno swój dawny język – quechua jak i tradycje przodków.

Stąd udamy się już do Ollantaytambo skąd pewien odcinek malowniczej trasy pokonamy pociągiem. Dzisiaj pierwszy raz po kilku dniach śpimy w hotelu :). Wieczorem spotkanie w kręgu. Obiad i kolacja na trasie. Nocleg w hotelu w Aguas Calientes

 

Dzień 8 Sanktuarium Machu Picchu – Urubamba / Być połączonym

wallup.net

Śniadanie. Po 4 dniach wędrówki dzisiaj odkrywamy Sanktuarium Machupicchu. Do ruin wyruszymy jeszcze przed wschodem słońca tak aby móc podziwiać tą starożytną cytadelę przy pierwszych promieniach słonecznych.  To dawne centrum ceremonialne poznajemy w towarzystwie inkaskiego przewodnika  który wprowadzi nas w swoje tradycje oraz poprowadzi niewielką ceremonię.

W jęz. keczua Machu Picchu oznacza Stara Góra i jest to nazwa współcześnie nadawana starożytnym kamiennym osadom inkaskim (tzw. llaqta).  Miasto doskonale przystosowane do otoczenia i wkomponowane w górski krajobraz stanowi dowód inżynieryjnych umiejętności i technicznego zaawansowania  ich cywilizacji. Świątynie słońca, księżyca i kondora opowiadają o ceremonialnym charakterze miejsca.

To symboliczne miejsce również dla naszej wędrówki. Każdy z nas wniesie w nie swoją intencję. Pozwolimy się naszym oddechom uspokoić i umysłom wyciszyć. Po czasie spędzonym w ruinach mamy powrotny pociąg do Ollantaytambo skąd pojedziemy prywatnym transportem w głąb Doliny Urubamba 3 dniowe odosobnienie i warsztaty. Kolacja w ośrodku.

Dzień 9, 10, 11 Święta Dolina Inków – Retreat i czas warsztatowy

W Dolinie Inków panuje łagodny klimat, a jej krajobraz jest typowo rolniczy, pełen tarasów uprawnych i malowniczych, ośnieżonych szczytów. Wciąż kryje się tu wiele ruin
miast pozwalających lepiej poznać i zrozumieć inkaską cywilizację.

Święta Dolina była epicentrum kultury Inków i to tam ostatni królowie bronili się przed nadciągającymi konkwistadorami. My rozpoczniemy w tym miejscu 3 dniowe warsztaty rozwojowe prowadzone przez Dawida Rzepeckiego.

Będzie to czas pogłębiania relacji ze sobą, swoim sercem i światem dookoła. Pragniemy odbudowywać poczucie wewnętrznej harmonii i połączenia w swoim życiu. Poruszanie ważnych dla Ciebie tematów w gronie otwartych mężczyzn daje niesamowite poczucie wzmocnienia swojej męskości.

Śniadanie. Warsztaty rozwojowe. Obiad.  Warsztaty rozwojowe. Kolacja

Dzień 12 Tamazcal

Śniadanie. Przejazd do Cusco

Tamazcal

Duchowa odnowa, oczyszczenie ciała, umysłu i ducha to główne cele i korzyści z regularnego korzystania z tradycji tamazcal (inkaski

szałas potów). Po wyczerpującym trekkingu pozwolimy ciału odprężyć się w gorącym rytuale mającym również swoje duchowe korzyści. Cały obrzęd odbędzie się w ośrodku prowadzonym w inkaskiej tradycji szamańskiej.

Po południu czas wolny i wieczorem spotkanie w kręgu. Nocleg w Cusco.

Dzień 13 Cusco

Rano wylot z Cusco do Limy. Wieczorem wylot do Polski

Dzień 14 Przylot do Polski

ZOBACZ FILM >

Termin: 16-29 Maja 2019 r.

Inwestycja:  2700$  + przelot (3500-4000 PLN w zależności od terminu zakupu).

Cena obejmuje:

 • 12 noclegów (4 noce w kolonialnym hotelu w Cusco, 3 noce w komfortowej Eco lodgy w Świętej Dolinie, 4 noce w obozach podczas trekkingu (namioty).
 • 12 śniadań, 10 obiadów, 8 kolacji zgodnie z programem
 • Wewnętrzny przelot Lima-Cusco-Lima
 • Transfery klimatyzowanym autobusem
 • Sprzęt, infrastruktura (namioty, kuchnia polowa, tragarze) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 5 dniowego trekkingu do ruin Machu Picchu
 • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych (Machu Picchu, Maras Moray)
 • Ceremonia z peruwiańskim szamanem w Maras Moray
 • Rytuał Tamazcal (inkaski szałas potów) z peruwiańskim szamanem
 • Pociąg z Ollantantallbo do Machu Picchu
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z trenerem
 • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (ok 3,5-4 tyś PLN w zależności od terminu zakupu ).
 • Zwyczajowych napiwków ok. 30$
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Posiłków nie uwzględnionych w programie (3 kolacje)
 • Dopłaty do pokoju 1-os

Trekking:

Trekking nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych ale wymaga ogólnej, dobrej kondycji fizycznej. Dziennie pokonujemy odcinki ok. 6h marszu. Poruszamy się po wysokościach 3700-4600 m n.p.m. Nasz specjalistyczny ekwipunek (namioty, kuchnia polowa, jedzenie) niosą w konnej karawanie tragarze. Rzeczy osobiste (woda, ubrania na zmianę, śpiwór) każdy niesie w plecaku podręcznym. Wieczorem temperatura będzie spadać do 5-10 stopni. Ogniska wieczorem będą uzależnione od lokalnych warunków i pogody.

Link do galerii zdjęć organizatora >

PROWADZĄCY Dawid Rzepecki

Wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel tantry współczesnej. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Peru). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają pierwiastek męski i żeński z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par – warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej. Założyciel męskich kręgów w Warszawie.

ORGANIZATOR Wyprawy Rozwojowe

Krzysztof Ruba – pilot wypraw od 6 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Specjalizuje się w kulturach pierwotnych Ameryki. Dużo uwagi i czasu poświęca na rozwój osobisty, metody coachingowe i terapeutyczne które wzbogacają jego życie. Trener Holistycznej Szkoły Trenerów, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego, sternik morski.

Zapraszamy do obejrzenia strony internetowej organizatora>

ZAPISY: info@wyprawy-rozwojowe.pl, tantraloveinfo@gmail.com

Informacje dodatkowe: +48 694 363 668

* Kolejność aktywności w programie może ulec zmianie (spowodowane, np.: utrudnieniami komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.). Tematyka warsztatów rozwojowych będzie wynikała bezpośrednio z procesu grupy.

Powrót
Newsletter

Facebook

Relacje

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.