Oferty specjalne

Nadchodzące wydarzenia

Polecane artykuły w prasie

Konna wyprawa rozwojowa do Mongolii

Stepy, rozległe górzyste przestrzenie, piaszczyste wydmy i galopujące konie. Bezkresne niebo usiane gwiazdami aż po horyzont i odgłos szamańskiego bębna. Kontakt z wszech otaczającą naturą, relacje jakie stworzymy z końmi- naszymi towarzyszami podróży i przewodnikami po mongolskich stepach, poprowadzą nas przez niezwykłą, wewnętrzną podróż. 

Będzie to czas zanurzenia się w mongolskim rytmie życia zgodnym z przyrodą i czas oswajania z końmi. Czas chłonięcia całym sobą przestrzeni i wyciszenia.

Cała wyprawa będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy to czas oswojenia z mongolską kulturą, końmi, spotkanie z szamanem i warsztaty rozwojowe z Zosią i Dawidem Rzepeckimi. Odbędą się one w parku narodowym Gorkhi-Terelj, gdzie będziemy mieszkać w tradycyjnych mongolskich jurtach pośród pięknych zielonych krajobrazów. W ośrodku w którym się znajdziemy będzie możliwość wzięcia dodatkowych lekcji jazdy konnej dla osób początkujących.

Na warsztatach między innymi poszukiwać będziemy  naszego wewnętrznego nauczyciela – szamana. Mamy w sobie ten wewnętrzny głos który wie. Poznamy go bliżej i posłuchamy co nam ma do powiedzenia. Jakie wskazówki może nam dać odnośnie naszych życiowych wyzwań i jak z nich skorzystać. Praktykować też będziemy wewnętrzną ciszę, medytację w ruchu i w spoczynku. Kontemplować będziemy naturę i jej „duchy”, aby spotkać się ze sobą głęboko i w prawdzie.  Spotkamy się też z innymi w kręgu odnajdując wsparcie i akceptację. Chociaż same stacjonarne warsztaty zakończą się w pierwszym etapie wyprawy, to spotkania w kręgu, szczere rozmowy, medytacje oraz atmosfera rozwoju osobistego, poszukiwań duchowych, wsparcia społeczności którą stworzymy, towarzyszyć będzie nam przez cały czas.

W drugim etapie podróży wyruszymy na 5 dniową wyprawę konną. Konie poprowadzą nas przez niezwykłe krajobrazy  środkowej Mongolii, z jej szerokimi dolinami zamieszkałymi przez nomadów wypasającymi zwierzęta, przepastnymi lasami i wijącymi się po horyzont rzekami. Poznamy życie w nomadyjskich wioskach i zanurzymy się w kulturze imperium wielkich Mongołów. Na koniec zatrzymamy się na moment w krajobrazie pustynnym z piaszczystymi wydmami by obserwować dziko żyjące stada zwierząt.

Każdy wieczór spędzimy w kręgu, przy ogniu a każdą noc blisko natury w jurcie lub namiocie. Będzie to okazja do podziwiania wspaniałych wschodów i zachodów słońca, które w tej bezkresnej przestrzeni rozlewają się kolorami  czerwieni na całym niebie.

Korzyści:

 • Doświadczysz relacji z koniem opartej na zaufaniu i uważności
 • Doświadczysz swojej siły wynikającej z głębokiej relacji z przyrodą i zwierzętami
 • Poczujesz swoje ciało w zupełnie nowej sytuacji dzięki czemu nauczysz się słuchać co Ci przekazuje i co doświadcza podczas wędrówki
 • Nauczysz się rozpoznawać sygnały jakie wysyłają konie
 • Poznasz narzędzia posługiwania się językiem swojej intuicji
 • Nauczysz się ufać sobie i swoim naturalnym instynktom
 • Poczujesz co to znaczy być członkiem stada i jakie znaczenie ma hierarchia u zwierząt
 • Odnajdziesz w sobie, skrywane głęboko, dziedzictwo nomadyjskiej kultury
 • Poczujesz wszystkimi zmysłami co niesie ze sobą wolność i nieskończona przestrzeń
 • Odkryjesz naturalne fundamenty spokoju i wolności

Program

Dzień 1 Przelot

Przelot Warszawa- Ułan Bator

Dzień 2 Retreat w mongolskich jurtach / Park Narodowy Gorkh-Terelj

Przejazd z lotniska do obozu składającego się z typowych mongolskich jurt położonego, w Narodowym Parku Gorkh-Terelj , 40km od Ułan Bator.  Nasze miejsce pobytu to ekologiczny ośrodek, naturalnie wkomponowany w piękny otaczający go krajobraz gór i dolin Parku Teraji, słynącego również  z ciekawych formacji skalnych.

Będzie to czas warsztatowy i czas na odpoczynek wśród przyrody i koni. Czeka nas poznawanie i doświadczanie nowych krajobrazów, zapachów, smaków. Nawiązanie kontaktu ze zwierzętami, obserwacja ich zachowania, pierwsze doświadczenia na końskim grzbiecie. Zamieszkamy w klasycznych jurtach. W chłodną noc rozgrzewać nas będzie płomień ogniska a zmęczone konną jazdą mięśnie zrelaksujemy w ekologicznej saunie. Po południu pierwszy blok warsztatowy a wieczorem spotkanie w kręgu. Śniadanie, obiad i kolacja w ośrodku.

Dzień 3 Retreat w mongolskich jurtach Park Narodowy Gorkh-Terelj

Śniadanie. Blok warsztatowy. Przerwa obiadowa. Blok warsztatowy. Popołudniowy trekking konny na terenie parku oraz dla osób z niewielkim doświadczeniem, nauka jazdy konnej z instruktorem.

Wieczorne spotkanie w kręgu przy ognisku. Czas dla siebie i dzielenie się wrażeniami, relaks w saunie.

Dzień 4 Retreat w mongolskich jurtach / Spotkanie z szamanem

Śniadanie. Blok warsztatowy. Przerwa obiadowa. Popołudniowa jazda konna w terenie parku lub nauka jazdy konnej z instruktorem.

Ceremonia z szamanem

Tym razem będzie to specjalna okazja gdyż, towarzyszyć nam będzie szaman, który używając tylko bębna wprowadzi nas w świat mongolskich rytuałów. Nawiąże dla nas kontakt z Ziemią i żywiołami, wskaże nam kierunek w jakim powinniśmy dążyć w naszym życiu w kontakcie z ludźmi i przyrodą.

Dzień 5 Retreat w mongolskich jurtach

Śniadanie. Blok warsztatowy. Przerwa obiadowa. Blok warsztatowy.

Popołudniowy trekking konny na terenie parku oraz dla osób z niewielkim doświadczeniem, nauka jazdy konnej z instruktorem. Przejazd popołudniem do Ułan Bator i nocleg w mieście.

Dzień 6  Karakorum i krajobrazy środkowej Mongolii

Śniadanie. Tego dnia ruszymy skoro świt by doświadczyć podróży przez mongolskie stepy. Otworzy się przed nami ogromna przestrzeń, bez dróg i śladów cywilizacji. Zaczniemy eksplorować środkową część Mongolii. Po południu dotrzemy do  Karakorum – dawnej, XIII wiecznej stolicy imperium Wielkich Mongołów. Zwiedzimy najstarszy Buddyjski klasztor “Erdene Zuu” I zajrzymy do muzeum, z eksponatami z ery kamienia łupanego. Po kolacji i wieczornym kręgu noc spędzimy w jurtach.

Dzień 7 Trekking konny / Lasy i rzeki Gór Kharkhorin

Po śniadaniu wskoczymy na konie by  przez 4-5 godzin pokonywać ogromne leśne tereny, galopować po łąkach i przeprawiać się przez rzeki regionu Kharkhorin. Nie spiesząc się będziemy wędrować przez malowniczą stepową krainę.  Tego dnia do przejechania mamy 30km.

Zaczynamy wyprawę konną, podczas której koń stanie się naszym przyjacielem. Będziemy mogli mu zaufać i podążyć tam gdzie nas prowadzi. (Dbać o niego jego komfort i potrzeby.) Szybko nauczymy się końskiego języka. Będziemy wiedzieli kiedy jest zadowolony a kiedy się boi. W tym samym czasie zwierzę też będzie wiedziało o nas wszystko. Poczuje naszą niepewność, siłę czy radość i będzie na to odpowiadało. Staniemy się z nim połączeni. Po drodze zatrzymamy się na posiłek i damy odpocząć zwierzętom. Noc spędzimy pod namiotami, będzie to doskonała okazja na obserwację nieba usianego gwiazdami i nasłuchiwanie odgłosów przyrody. Wieczorem kolacja i spotkanie w kręgu.

Dzień 8 Trekking konny / buddyjski Klasztor Tövkhön

Rankiem, po spakowaniu się i pożywnym śniadaniu dosiądziemy naszych koni i zaczniemy kolejny dzień wędrówki.  Celem będzie stary buddyjski Klasztor Tövkhön,  wybudowany na skalistym wzgórzu, ponad 2300 m n.p.m, z którego rozciąga się piękny widok na dolinę Orkhon. To będzie doskonałe miejsce na piknik i odpoczynek. Nie będziemy się spieszyć tylko chłonąć widoki, wylegując się w trawie i słuchając rżenia  koni. Tego dnia do przejechania mamy 35 km. Wieczorem kolacja i spotkanie w kręgu. W tej urokliwej okolicy spędzimy kolejna noc. Kolacja w obozie.

Dzień 9 Trekking konny / Dolina Orkhon

Kontynuujemy naszą konną wędrówkę . Będziemy przemierzać dolinę Orkhon. Krajobraz ciągle tutaj się zmienia i zaskakuje. A  my mamy czas by go podziwiać i zatrzymywać dla siebie. Droga będzie wiodła wśród wulkanicznych głazów i kamieni. Z dala od cywilizacji, zatopieni w naturze będziemy wędrować aż do późnego popołudnia. Zatrzymując się co jakiś czas na odpoczynek i posiłki (30km). Czeka nas znowu wieczór pod namiotami, z ogniskiem i dzieleniem się wrażeniami po dniu wędrówki. Kolacja w obozie.

Dzień 10 Trekking konny / Góry Changajskie

Naszym oczom tego dnia ukażą się znów rozległe porosłe trawą stepy, na których zobaczymy stada owiec, kóz, koni i jaków pasących się leniwie. Poczucie wolności i przestrzeni przepełniać nas będzie od środka. Piękno i malowniczość krajobrazu znowu nas zaskoczą. Dotrzemy do podnóża ważnej dla społeczności mongolskiej góry Khangai (10km). Obiad w formie pikniku. Po drodze będziemy mijać stada jaków, kóz i owiec. Tam też spędzimy noc w namiotach. Kolacja w obozie.

Dzień 11 Trekking konny / Wodospad Ulaan Tsutgalan i Rezerwat Khogno Khan

Dzisiejszego dnia dotrzemy do wspaniałego, największego wodospadu Doliny Orkhon – Ulaan tsutgalan. Kaskady wody spadające ze skalistego zbocza i padające na nie promieni słoneczne powodują, ze wszystko mieni się kolorami tęczy. Tego dnia nasza konna wędrówka będzie nieco krótsza, pokonamy dystans 5 km , za to będzie czas na dłuższy relaks i spędzenie czasu w tym wyjątkowym miejscu.

Wszystkimi zmysłami będziemy odbierać odgłosy natury. Damy sobie czas na kontemplację i medytację w tym niesamowitym miejscu. Obiad na trasie.

Po południu zmienimy po podjedziemy naszym busem w inny region – do rezerwatu Khogno Khan gdzie ujrzymy niecodzienne zjawisko – ogromne wydmy, po których będziemy mogli spacerować lub odbyć przejażdżkę na grzbiecie wielbłąda. Tereny Parku Khogno Khan są przebogate w różnorodne krajobrazy, od stepów, gór po pejzaże pustynne, małe jeziora I gorące mineralne źródła. W tym pięknym miejscu spędzimy w jurtach  ostatnią noc naszej wyprawy do środkowej Mongolii. Kolacja w obozie.

Dzień 12 Dzikie konie i Park Narodowy Khustai

Po śniadaniu czeka nas droga powrotna do Ułan Bator (360km), ale po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Khustai National Park, będziemy mieli niezwykłą okazję zobaczenia w naturze koni Przewalskiego zwanych po mongolsku Thaki, to jest jedyne miejsce na świecie, gdzie żyje na wolności 300 ich sztuk. Obiad na trasie. Wieczór  spędzimy w Ułan Bator. Nocleg w hotelu.

Dzień 13  Powrót do domu

Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

Inwestycja

 • promocyjna cena : 1950 $ + przelot (ok 3,5 – 3,8 tyś PLN w zależności od terminu zakupu

Cena obejmuje:

 • 11 noclegów (3 noce w ośrodku warsztatowym składającym się z tradycyjnych mongolskich jurt w regionie parku narodowego Gorkh-Terelj, 6 nocy podczas trekkingu konnego w mongolskich jurtach i namiotach, 2 noce w hotelu w Ulan Bator.
 • 11 śniadań, 11 obiadów, 9 kolacji zgodnie z programem
 • Transfery prywatnym autobusem oraz samochodami terenowymi 4×4
 • sprzęt, infrastruktura (jurty/namioty, kuchnia polowa) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 5 dniowego trekkingu konnego przez Centralną Mongolię
 • Ceremonia z szamanem w mongolskiej tradycji duchowej
 • Dodatkowe lekcje jazdy konnej z instruktorem dla chętnych w ośrodku warsztatowym na początku wyprawy
 • Wstępy do parków narodowych, buddyjskich klasztorów i muzeów
 • Przejażdżka wielbłądem dla chętnych na terenie Rezerwatu Khogno Khan
 • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z Zosią i Dawidem Rzepckimi
 • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie
 • Opieka instruktora jazdy konnej i hipoterapeuty na całej trasie
 • Ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (ok 3200-3900 PLN w zależności od terminu zakupu )
 • Zwyczajowych napiwków ok. 30$/os
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • 2 posiłków nie uwzględnionych w programie ok 10$/posiłek
 • Wizy wjazdowej (60Eur/os)

Zapisy: tantraloveinfo@gmail.com, Krzysztof Ruba: info@wyprawy-rozwojowe.pl, tel.: 694 363 668.

Organizator:  Wyprawy Rozwojowe

Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do nabycia życiowej mądrości. www.wyprawy-rozwojowe.pl/

Ewa Kucińska – pilotka wyprawy
Instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka. Od 5 lat pilotuje grupy do Azji południowo-wschodniej, Nepalu, Indonezji  i Indii, prowadzi warsztaty z Jogi Twarzy dla kobiet.  Pasjonuje się jeździectwem oraz jogą i Ajurwedą. Ukończyła kurs instruktorski jogi w Indiach (Riszikesz, rys 200 yoga Alliance). Bliska jest jej idea połączenia podróży z poszukiwaniem inspiracji do poprawy jakości swojego życia i zdrowia. W podróży najchętniej spędza czas aktywnie. Przemierzała pieszo Himalaje Nepalu i Indii,  konno Andy, Mongolię  i gruzińską Tuszetię, rowerem góry  Słowenii, Albanii, Chorwacji i Macedonii.

Informacje dodatkowe:

Trekking konny
Wyjazd jest skierowany dla kobiet, mężczyzn, par, rodziców z dziećmi w wieku od ok.14 lat. Wyjazd jest dla każdego. Konie maszerują w zastępie (jeden za drugim) tempem dostosowanym do terenu i możliwości uczestników (głównie stęp i kłus). Taka forma jazdy nie wymaga specjalnie aktywnego kierowania koniem lub specjalnych umiejętności jeździeckich. Wyprawa jest dla osób zarówno zupełnie początkujących jak i osób zaawansowanych. Osoby początkujące będą miały możliwość na początku wyprawy wzięcia dodatkowych lekcji jazdy. Odbędą się one w ośrodku warsztatowym. Osoby które nigdy nie miały do czynienia  z końmi zachęcamy do wykupienia sobie do czasu wyjazdu, jeszcze w Polsce około 4 zajęć na lonży (po 45-60min) i co najmniej 2 jazd bez lonży samodzielne. W przypadku wagi ciała powyżej 90kg prosimy o przekazanie nam takiej informacji abyśmy mogli sprawdzić dostępność większych koni, gdyż zwykle są to niewielkie konie. W siodle podczas trekkingu będziemy znajdować się przez około 4-5 godzin dziennie.

Wiza – Mongolia
Obywatele polscy udający się do Mongolii potrzebują wyrobić wizy; wydaje je Ambasada Mongolii w Warszawie, a także inne przedstawicielstwa konsularne Mongolii na świecie. Żeby ją wyrobić należy przedstawić w Ambasadzie Mongolii: paszport (który będzie ważny jeszcze min. przez pół roku od daty przekroczenia granicy), wniosek wizowy wraz z dowodem opłaty za wizę, bilet lotniczy w obie strony i dowód rezerwacji miejsca w hotelu (wystawiane przez nasze biuro) oraz dwa zdjęcia, spełniające wymagania opisane na stronie Ambasady. Rozpatrywanie wniosku zajmuje do 5 dni roboczych. Koszt wizy wjazdowej jednokrotnej to 60 EUR. Wiza będzie ważna przez 90 dni od daty wydania

Pośrednictwo wizowe. Można skorzystać przy wyrobie wizy z usługi pośrednictwa biura. Należy wtedy wysłać nam potrzebne dokumenty kurierem: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do kraju, dwa zdjęcia formatu paszportowego (en face, kolorowe, 3/3,5 x 4/4,5 cm) oraz wypełniony wniosek wizowy. Wszystkie dokumenty należy wysłać na 30 dni przed planowanym wyjazdem. Opłata za wizę – 60 Eur turystyczną i pośrednictwo – 159 zł

Bilety lotnicze
Bilety będziemy kupować grupowo jak tylko wpłyną do nas wszystkie umowy i płatności. Cena biletu (ok. 3200-3900zł) nie jest wliczona w cenę . Gdy wpłyną wszystkie zaliczki będziemy kontaktować się z Wszystkimi w sprawie dodatkowej płatności na poczet biletu lotniczego.   

Noclegi

Tradycyjne jurty mongolskie w których będziemy głównie nocować podczas tej podróży to domy, charakterystyczne dla rdzennych mieszkańców prowadzących dawniej wędrowny tryb życia. Są to ośrodki typu Eco-Lodge (ośrodek warsztatowy) lub tradycyjne jurty lokalnych rodzin i nomadów (trekking). Nie mają one prądu, bieżącej wody, telewizji ani zasięgu telefonicznego. Mają natomiast piękne usytuowanie pośród dzikich krajobrazów, lasów lub społeczności pasterskich. Są wygodne, wyposażone w łóżka lub materace, podstawowe meble oraz piecyk który je dogrzewa. Wyposażone są zazwyczaj również we wspólne łazienki. Każda jurta jest dla 4-6 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót
Newsletter

Facebook

Relacje

FILMY DOKUMENTALNE

Copyright © TantraLove.eu / Strona wykorzystuje pliki Cookies, więcej o tym w Polityce prywatności.